Görenler hayrete düşüyor! İnternetten 85 bin liraya satılıyor

Ülkemizde nesli tehlike altında bulunan kuş türleri arasında yer alan şahinlerin satışı ve avlanması yasak listesinde yer alıyor. Ancak konulan yasaklara rağmen internette satışına devam edilen şahinler, almak isteyenlere 2 bin ile 85 bin 500 lira arasında satışa sunuluyor. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkilileri, satışın tespiti halinde hayvan başına 10 bin liralık ceza uyguladıklarını bildirdi.

Sonbaharda Afrika'ya, ilkbaharda Rusya'ya göç eden şahinler, mayıs-ekim ayları arasında ise Anadolu'ya geliyor. Özellikle İç Anadolu Bölgesi ile göç güzergahındaki Hatay ve Akdeniz'de yaşıyor. Fare, tavşan ve sincap gibi hayvanlarla avlanarak ekolojik dengeyi koruyan şahinlerin nesli, bilinçsiz avlanma nedeniyle tehlike altında bulunuyor.

'Eğitim için biçilmiş kaftan'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
YA ARKADAŞIM CEZADAKİ TEZATLIĞA BAKIN ADAMLAR 2 İLE 85 BİN LİRA ARASINDA SATIYOR SENDE ONA EN FAZLA 10 BİN CEZA KESİYORSUN ADAM DER ULAN 85 BİNE SATAYIM 10 BİN CEZA ÖDERİM CEZA KORKUTUCU OLMASI LAZIM EN AZ 100 BİN VE ÜSTÜ AYRICA 6 AY TUTUKLULUK BAK O ZAMAN KOLAY KOLAY YAPAN OLUR MU
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler