HABER

Gül: 2008'de terörle mücadelede sonuçlar alacağız

ANKARA (ANKA) - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'nin 2007 yılında terörle mücadele alanında ciddi gelişmeler kaydettiğini belirterek, "Artık bütün dünyaya terörle mücadelemizi çok daha rahat anlatabiliyoruz. Bunun neticesinde de terörle mücadelemizi bütün dünya destekliyor. 2008 yılı terörle mücadelede ciddi sonuçlar alacağımız bir yıl olacaktır" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yeni yıl nedeniyle yayınladığı mesajda, Türkiye'nin 2007 yılında çok zor tartışmaların içinden yüzünün akıyla çıktığını vurgulayarak, Türk milletinin, meselelerini demokrasi içerisinde çözebilen bir olgunlukta olduğunu bütün dünyaya gösterdiğini belirtti. Gül, bugün bu olgunluğun siyasetten, iktisadi hayata ve dış politikaya kadar müspet ve güzel sonuçlar verdiğini kaydederek, şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye, bölgesinin ve dünyanın her alanda yükselen yıldızlarından biridir. Demokrasimiz, artık Avrupa Birliği standartlarına yükselmiştir. Ekonomimiz, dünyadaki birçok olumsuz dalgalanmaya rağmen istikrarını korumaya ve büyümeye devam etmektedir. Dış politikada, Türkiye'nin itibarı giderek artmaktadır. Türkiye büyük Atatürk'ün veciz ifadesiyle ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh' prensibini her alanda hayata geçirmektedir."

Bütün bu gelişmeler karşısında, bu duruma intibak edemeyen terör odaklarının tehditlerinin devam ettiğini, buna karşılık Türkiye'nin terörle mücadele alanında da ciddi gelişmeler kaydettiğini vurgulayan Gül mesajına şöyle devam etti:

"Artık bütün dünyaya terörle mücadelemizi çok daha rahat anlatabiliyoruz. Bunun neticesinde de terörle mücadelemizi bütün dünya destekliyor. Bu başarıda Türkiye'nin demokratikleşmesi, milletimizin azim ve kararlılığı rol oynamaktadır. Güvenlik kuvvetlerimizin meşru zeminlerde gerçekleşen kahramanca ve insan haklarını gözeten mücadelesi ayrıca takdir toplamaktadır. Bu yolda hayatını kaybeden şehitlerimize rahmet, gazilerimize minnet duygularımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum."
2008 yılında terörle mücadelede ciddi sonuçlar alınacağını belirten Gül, "2007 yılında aldığımız özgüvenle, 2008 yılına umutla bakıyoruz. Aziz Milletimiz, geleceğe beraberlik ruhuyla bakmaktadır. Ülkemiz, bütün kurum ve kuruluşlarıyla, çağdaş medeniyet seviyesine ulaşma yolunda ilerleme kararlılığındadır. Bu istikamette Türkiye'de bir milli mutabakat oluşmuştur. Bu mutabakat içerisinde farklı görüşlerin olması tabiidir. Farklılık, bizler için bir zenginlik kaynağıdır. Türkiye bir yandan birlik ve beraberliğini pekiştirirken, diğer yandan da farklılıklarını zenginlik olarak görmeye devam edecektir" dedi.

Türkiye'nin AB üyeliği konusunda 2008 yılının yoğun çalışmalara sahne olacağını kaydeden Gül, "Avrupa Birliği çalışmalarımızın büyük aşama kaydedeceğine olan inancım tamdır" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön