HABER

Güneş, Yunanistan'a göz kırptı

ATİNA (İHA) - Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş Yunanistan'ın en saygın gazetelerinden Elefterotipia'nın pazar günleri yayınladığı Epsilon dergisine verdiği demeçte, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'na bütün Türklerin destek verdiğini söyledi ve şunları ekledi, "Biz Türkler ile Yunanlar arasında sahada farklılıklardan çok ortak yanlarımız var. Diğer problemler ise müzik ve güzel yemek ile atlatılabilir" dedi.

Panathinaikos-Fenerbahçe maçlarını da değerlendiren Şenol Güneş, Türk takımının gerekli performansı göstermediğini ve Panathinaikos'un oynadığı güzel futbol ile tur atlamayı hakkettiğini belirtti.

Şenol Güneş bir Yunan takımı hatta Yunanistan Milli Takımı'nı da çalıştırabileceğini belirterek, "Yeter ki bu Yunanların tepkisini çekmesin. Ancak şu ana kadar Yunanistan'da hiçbir futbol takımından bana teklif gelmedi" diye konuştu.

Güneş en önemli temennileri arasında Türk ve Yunan halkının barış içinde yaşaması olduğunu belirterek, "Ümit ediyorum ki Türkler ve Yunanlılar elele vererek, aralarındaki farlılıkları geride bırakarak mutlu yaşayabilirler" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön