Güzelliğin yeni formülü: 30 dakikada''iple yüz germe''

Kadınların ortak tutkusu hiç kuşkusuz güzellik. Güzelliğin yeni formülü ise ''iple yüz germe''. Ameliyatsız ağrısız bir yöntem olan iple yüz germe oldukça ilgi görüyor. İple yüz germenin işlem süresi yaklaşık 30 dakikadır ve ciltteki gerginlik hemen farkedilir.

   Güzelliğin yeni formülü: 30 dakikada''iple yüz germe''

Son dönemin yeni güzellik formülü ''iple yüz germe'' oldu. Oldukça rağbet gören iple yüz germe pratik, ameliyasız ve ağrısız olduğu için tercih ediliyor. Vücudun her yerinde kullanılabilen bir yöntem olan iple yüz germe yaklaşık 30 dakika. Etkisi ise 12-18 ay gibi sürüyor. İple yüz germe yöntemi günlük hayatı kolaylaştıracak pek çok avantaj sunuyor. Son dönemlerde öne çıkan, pratik ve Ağrısız bir yöntem olarak tanımlanan "İple yüz germe uygulaması" kadınlara kısa sürede pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt kazandırıyor. Zaman içinde yüz ve boyun bölgesinde oluşan kırışıklık ve sarkmaların temel sebepleri kollajen maddenin azalması, hacim kaybı ve yer çekimidir. Yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yerler olan yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalar, ameliyatsız bir yöntem olan iple yüz germe yani "iple askı" yöntemi ile kısa sürede ortadan kaldırılabilir. Ağız ve dudak çevresi, alt göz kapakları ve yüzdeki tüm sarkma ve kırışıklıklarda etkili olan bu yöntem, vücudun tüm bölgelerine uygulanabilmektedir. İşlem sırasında vücutta bir süre sonra eriyebilme özelliği taşıyan, cerrahi ipleri olarak adlandırılan ve genellikle ameliyatlarda kullanılan özel ipler kullanılmaktadır. Gerginlik, dokuların iplere verdiği tepkiyle sağlanmakta ve böylelikle sarkma görünümü ortadan kalkmaktadır. İşlem sonrası anında gençlik etkisini gösteren iple germe işlemi, kişilerin 5-10 yaş daha genç görünmelerine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra en çok merak edilen noktalardan biri olarak da yüz ifadesi ve mimiklerde hiçbir değişikliğe neden olmamaktadır.

Uygulamanın avantajları:
Lokal anestezi altında uygulandığında işlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez.
İşlem süresi yaklaşık 30 dakikadır.
Ciltteki sıkılaşma ve gerginlik anında fark edilir.
Vücutta kendiliğinden eriyen özel ipler kullanıldığından son derece zararsızdır.
Uygulama sırasında kollajen üretimi aktive edildiği için hızlı iyileşme gerçekleşir.
Kullanılan özel ipler ve iğneler kalıcı izlere neden olmaz.
Uygulamanın tekrar edilmesinde hiçbir sakınca yoktur.
İşlemin çok nadir görülen kanama ve morarma dışında yan etkisi bulunmamaktadır.
İşlemin ardından hemen makyaj yapılabilir.

Ameliyatsız yüz germe işlemi aynı zamanda Ultra V Lift diye de bilinen, düz ya da kılçıklı ameliyat iplikleri kullanılarak yapılan yüz germe tekniğidir. Aynı zamanda Kontür Lifti, Siluet Lifti, Rus ipi, Aptos İp Lifti, Örümcek Ağı Estetiği olarak da bilinir. Ameliyatsız yüz asma işlemi ise kılçıklı ve daha kalın iplerin kanül yardımıyla sarkan bölgelere yerleştirilerek askıya alınması yöntemidir. İple asma işlemi, özellikle sarkan yanak ve çene görüntüsü için kullanılan bir yöntemdir. Bu işlemde elastikiyeti kaybolmuş bölgeleri tekrardan eski pozisyonuna getirmek için alerji yapmayan PDO ameliyat iplikleri kullanılır. Cildin altına minimal düzeyde girilen bu işlem sayesinde sonuçlar yaklaşık 2 yıl kadar dayanır. Aynı zamanda hastanın işlem sonrasında günlük aktivitelerine dönmesi çok daha kısa sürmektedir. İple germe tekniği, 30 dakika içinde işlem tamamlanabiliyor.

Bu işlem, çok yoğun sarkma ve oturmuş derin çizgilere sahip olmayan kişiler için uygulanabilir. Hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen iple germe işlemi genellikle 35 ila 60 yaş arası, daha genç ve dinamik görünmek isteyen ancak yüzünde çok ciddi elastikiyet kaybı yaşamadığından ciddi ve açık bir yüz gerdirme operasyonuna ihtiyaç duymayanlara uygulanmaktadır.

İple Yüz Germe Uygulaması

Öncelikle yüzünüz temizlenir. Bunu takiben yüzünüze anestezik krem uygulanır. Uygulama şu şekilde tarif edile bilir; Gereken bölgelerde işaretlenen noktalara, çok ince iğneler içerisine yerleştirilmiş PDO (polidioksanon) ipler uygulanır (enjekte edilir). PDO iplere reaksiyon olarak vücut fibroplast ve büyüme faktörü içeren kollajen üretiyor. Böylece lifting etkisi çifte katlanmış oluyor. Uygulama sonrası aradaki fark hemen görüle bilir. Bu fark zaman geçtikçe daha net belli olacak, cildiniz giderek daha çok gerilecek. 3 ay sonra nihai sonuç tamamen görüle bilir ve etkisini 12-18 ay boyunca sürdürecektir.

Uygulama süresi yaklaşık 30 dakikadır.

Geleneksel yüz germe operasyonuna göre iple ameliyatsız yüz asma işleminin kısa bir sürede uygulanmasını, hızlı iyileşme sürecini ve uygun fiyatlı olmasını sayılabilir. Genel anesteziye gerek duyulmadan yalnızca lokal anestezi ile gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda açık cerrahi operasyon sonrasındaki gibi haftalarca geçmeyen, çok yoğun yara izleri, şişlik ve morluklar oluşmaz.

Uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de, uygulama öncesinde, uygulamanın yapılacağı kişinin ağrı kesici bir ilaç kullanması tavsiye edilmektedir. Kişiler uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık 'iğne batması' gibi tanımlamaktadırlar. Bu ultrasound enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle Ultherapy'nin ciltte lifting ve ciltte sıkılaşma etkisi oluşturduğu bildirilmektedir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
merhaba hanımlar.bu konuda ne düşünüyorsunuz . deneyen veya bılgisi olan lütfen bize aydınlatsın. teşekkürler
işkence yapacaksan kırışıkla yaşamak güzeldir
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler