Haberal, Kılıçdaroğlu ile görüştü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal ile görüştü.

Haberal, Kılıçdaroğlu ile görüştü

CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal tahliyesinin ardından mesaisine hızlı başladı.

Haberal sabah erken saatlerinde Başkent Üniversitesi'ne gitti. Kampüste öğretim üyeleri ve çalışanlar tarafından çiçeklerle karşılandı.

"Özgür olmanın keyfini yaşıyorum" diyen Mehmet Haberal, tabiatı çok özlediğini söyledi.

Mehmet Haberal, daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Haberal'ı CHP Genel Merkezi'nde kabul etti.

Kılıçdaroğlu, ayağa kalkarak karşıladığı Haberal'a sarılarak, kucaklaştı.

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Haberal, milletvekili seçilmesi ve tahliyesinin ardından Kılıçdaroğlu'na nezaket ziyaretinde bulunduğunu söyledi.

Haberal, "Milletvekili adayı gösterildiğim zaman kendileri ile görüşememiştim. Dün çıktım, bugün de genel merkezde kendisini ziyaret ettim. Hepsi o kadar" dedi.

Haberal, bir gazetecinin, "Kılıçdaroğlu, size ne mesaj verdi?" sorusu üzerine, Kılıçdaroğlu'nu uzun yıllardır tanıdığını belirterek, partinin bir milletvekili olarak kendisini samimi bir şekilde bir şekilde karşıladığını ve kucakladığını söyledi. Kılıçdaroğlu'na teşekkür ettiğini belirten Haberal, ziyaret amaçlı olduğunu vurguladı.

Haberal, yemin edebilmesi için TBMM Genel Kurulu'nun olağanüstü toplantıya çağırılmaması kararının kendi isteğiyle olup olmadığı sorusuna ise "Bunlar şu anda ne benim ne de Sayın Genel Başkan'ın konusudur" karşılığını verdi.

Bu arada CHP Genel Merkezinden görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu ve Haberal'ın baş başa görüştükleri kaydedildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Milletvekili olma şartları; 1- 25 yaşını doldurmuş olmak. 2- En az ilk okul mezunu olmak 3- Askerlik hizmetini yapmış olmak 4-Kamu hizmetinden yasaklanmamış olmak 5 -Taksirli suçlar hariç 1 yıldan fazla hapis yatmamış olmak 6-Yüz kızartıcı suç islememek 7 -Devlet sırrını açığa vurmamış olmak 8 -İdeolojik ve anarşik suçlara katılmamak 9- Kısıtlı olmama. Mehmet Haberal 4 yıl 3 ay hapis yatıyor. Hem de ergenekon terör örgütüne katılmaktan suçlu bulunarak. Bu durum milletvekili olma şartlarının 5 ve 8. maddesine göre milletvekili olmaması gerekmi yormu? Bu nasıl bir iştir anlamadım.
anlamazsın sen..azcık okusan araştırsan kulaklarını ve gözünü yummasan belki anlayabilirdin..adam milletvekili seçildiğinde hiç bir suçu yoktu..bunca yıl yattıktan sonra bile olmadığı kantlandı..ellerinde en küçük bir delil olsaydı zaten o da asla çıkamazdı. akp nin sergilediği oyunda figüran olarak yer alıyorsunuz..
Sen önce bu adamları ne ile suçladılar diye sorman gerekmiyormu? Diyelimki sordun e hani kanıt? Bu ülkeye yıllardır komutanlık yapan subaylarmı terör örgütü lideri? Doğu perinçeğin elinde bugüne kadar bukadar büyük güç vardıda neden kullanıp başbakan olmadı salakmıydı? Yada içerdekileri boşver şuan dışarda yani özgür olan kişiler sanatçı, sporcu vs. bu hükümeti eleştiren veya gezi parkı olaylarına destek veren tanınmış kişilere baskı uygulanıp ellerinden özgürlüklerinin alınacağı tehdit edilmesi yada bazı hak ettiği şeylerin elinden alınmaya çalışılması sence doğrumu?
Konuşan çıkar...İddanamede örgüt kurmak ve lideri olmak ile suçlanan İlker Başbuğ acaba kiminle aynı kefeye koyuldu.Abdullah öcalan ın tekrar yargılanmasına red kararı neden çıktı?İlerleyen zamanlar da Terör örgütü liderleri için tekrar yargılanma yolu açılacak ve bir takım çevreler de İlker Başbuğ da terör örgütü lideri idi Abdullah öcalan da ikisine de yeniden yargılanma yolu açılsın deyip dosyayı temyize götürüp öcalan nın ev hapsine götürülmesine izin verirlerse şaşırmayalım.Hiç bir devlet kendi derin devletini dış destek almadan yok edemez.
CHP TURKIYENIN EN ESKI VE ILK KURULAN SIYASI PARTISIYDI 90 SENEDIR IKTIDAR BU MILLET GOSTERMEDI BI 90 SENE DAHA GECSE YINEDE IKTIDAR OLAMAZLAR BOSUNA BI YERLERINIZI YIRTMAYIN 90 SENEDIR ULKE ICIN BI CIVI CAKMAMIŞ PARTI SADECE ULKEYI GERMEK ICIN ORDA DURUYO BASKA HIC BI İCRATI YOK
CHP BOŞUNA Bİ YERLERİNİ YIRTMASIN, AMA BEN YIRTACAĞIM MI DİYORSUN. TAMAMA CHP Bİ YERLERİNİ YIRTMASIN ( DA ) SEN Mİ YIRTACAKSIN. NİYE MANİ OLUYORSUN ONU ANLAMADIM
Prof. Haberal sanki 20 yaş yaşlanmış, çektirenlerin evleri mutluluk görmesin.
hani chp ye oy vermeyen okumaz cahil miş ya, arkadaşlar çok okumuş ya, ahkam kesmeyin kendinizi gülünç duruma düşürmeyin, bunca yıl yattıktan sonra suçsuz olduğu için salınmadı adam 12 yıl yedi 3 te 1 i' ni yattı 4 yılda çıktı yani özetle suçlu
Diğer verilen kararlardan dolayı mahkemeyi tanımayan chp, aynı mahkemenin bu adam hakkında verdiği karara sesini çıkarmadı. Neden?
Diğer Haberler