Haberal'a eksik teşebbüsten indirim

Ergenekon davasında 12 yıl 6 ay ceza alan ve tahliye edilen Mehmet Haberal'a önce ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi.

Haberal'a eksik teşebbüsten indirim

Ancak darbe teşebbüsünün eksik kaldığı gerekçesiyle ve iyi halden indirim yapıldığı belirtildi.

Ergenekon davasında, 12 yıl 6 ay hapis cezası alan ve tahliye edilen CHP Milletvekili Mehmet Haberal hakkında önce darbeye teşebbüs suçunun sabit olduğu kaydedildi. Haberal'ı bu suçtan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptıran mahkeme, sanığın eyleminin eksik teşebbüs aşamasında kaldığını belirterek cezada indirime gitti.

Eksik teşebbüs nedeniyle cezayı 15 yıla indiren mahkeme, Haberal'ın yargılama sürecindeki tutum ve davranışları nedeniyle de 2 yıl 6 ay daha indirim yaptı. 12 yıl 6 ay hapis cezası verilen Haberal, tutuklu kaldığı süreyi dikkate alarak tahliyesine karar verildi.

Haberal mahkeme sürecinde sağlık gerekçesiyle yaklaşık 2 yıl hastanede kalmış ancak taburcu olabileceği yönündeki raporun mahkemeden gizlendiği ortaya çıkmıştı. (CİHAN)

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
Yerinden kıpırdarsa hayati tehlikesi var raporu alan bu, tutuklu olduğu hastane odasında internet,tlf bulunduran bu, İyi olduğuna dair raporu gizleyen bu ,nasıl iyi halmiş anlayamadım.
Arkadaş bende anlamadım.Kesinlikle yaptığı düzenbazlıklar iyi oluyor.Nasıl işdir bu?Eceviti sağlık durumunu iş göremez hale getiren de bu.
imralıdaki de cok iyi yakında çıkar anlarsın o zaman.
haberal, bir daha bu darbe işlerine falan girme...bak mahkeme performansını beğenmemiş...darbeye teşebbüste eksiklerini tespit etmişler.. hiç çalışmadın mı dersine..o kadar arkadaşın TAM teşebbüsten yıllarca yatarken, sen EKSİK teşebbüsten dışarda keyif yapacaksın..hiç mi vicdanın sızlamayacak...bir daha ki sefere ya tam teşebbüs et ya da arkadaşlarını yarı yolda bırakma....
seni doğuya askere göndersek PKK'lı arkadaşlarımızla tanışsan seni bu arkadaşlar bir yargılasa ondan sonra çaresizliği bir görsen
diğer sanıklarınki darbeye tam teşebbüs müymüş ki indirim olmamış. konu deşildikçe Türk adaleti daha da komik duruma düşüyor.
zaten darbe olsaydı bunları yargılayamazsın arkadaş.adalet yerini bulmu çok güzel oldu ülkemiz ve demokrasi için.herkes için demokrasi sağcısı solcusu ateisti dindari....hepsi için.sadece birbirimize saygılı olalım anlayışlı olalım siyasilerin gazına gelmeyelim yeter.artık yayınla mynet
Senin anlayışın bu kadar işte. Sadece önüne ne konursa onunla ilgili fikrini söylüyorsun. Neden Deniz Feneri ile ilgili hiç bir yargılamaya başlanamadı ? Neden AKP li hiç bir belediye ile ilgili soruşturma yok ? Neden Gezi parkı eylemcilerine en sert şekilde müdahale edildi de Neden Cuma namazlarından sonra Filistinle ilgili gösteri yapanlara müdahale edilmedi. Neden, Neden, Neden..................... bu soruyu sayfalarca uzatabiliriz ama sen hiç sorguluyor musun ?!?!?!?!?!?!?!?
darbe yapana ne ceza verdın onu soyle once....
çişleri Bakanlığı, 29 Mart 2009- 20 Aralık 2012 döneminde tam 35 belediye başkanını görevden aldı. Bu dönemde AK Parti ve CHP'den 5'er, BDP'den 19, Demokrat Parti ve MHP'den 2'şer, BTP'den 1 ve bağımsızlardan 1 belediye başkanı bakanlık talimatıyla makamlarını kaybetti.
BU ADAM YENIDEN YARGILANMALI MÜEBETLE
acaba bu adamın tırnağı olabilirmisiniz
sen boku olmuşunya o yeter
Vallam iyi hali şimdi belli olur ,yanlışında derhal içeri alınmalı.Ecevit beye yaptığı ve yaptırdığı belli.
suça bak darbe, darbeye teşebbüs, darbeye eksik teşebbüs:))) dışardan biri duysa kıcıyla güler lan, darbe için silah lazım hepside silahsız olduğuna göre? yalanınızı yiyim, haberal erdoğana böbrek ile suikast girişimindede bulunacakmıştı kafasına atacakmış, sonda önlendi hüloooğğ
Hangi sanığın darbe teşebbüsü gerçekleşti,hepsi eksik teşebbüs ve hepsinin aynı indirimden faydalanması gerekir.Üstelik böyle bir teşebbüste şüpheli,iktidar vehm içinde ve mahkemede bu vehmi gözönüne almış,darbeye teşebbüs var demiş.
memedim gocum, kodesten çıkmışsın. Sevindim. Ama gözünü seveyim, adaleti, milleti bir daha eşşek yerine koyma. Neydi o tavırların, yok hastaneden çıkarsam ölürüm beni kodese atgmayın falan. Görüyorum ki daş gibisin. Bir daha yaramaz adamlarla iş tutma. Gözlerinden öperim.
meeeeeeeeeeeeeeeeee
su adamdakı zekanın % 1 ının su akp lı yorumcularda olmasını dılerdım.
kalanı da sende olmalıydı, ancak denkleştirir
zeka olması için önce beyin olmalı onlarda giritli kardeşim.
ADALET SIFIIIIIIIIIIIIR, ÖZGÜRLÜK SIFIIIIIIIIIIIIIIIIR, DEMOKRASİ SIFIIIIIIIIIIIIIIR .. AKP SINIFTA KALDI......... HAKİM SAVCI VE YARGIYA ZERRE KADAR GÜVENİMİZ KALMADI.......... BU YARGI ELEMANLARI TAMAMEN AKP NİN İL BAŞKANLARI GİBİ ÇALIŞIYOR. MUHALİF OLAN KİM VARSA... KAŞININ ÜSTÜNDE GÖZÜN VAR...
PALAVRACI..CHP PİYONU..ŞUNU BİLMENİ..İSTERİMKİ..ESAS SIFIR OLAN..CHP NE ZİHNİYETİDİR..MİLLETTEN.HER SEÇİMDE..SIFIRI ALIYOR...HAZMEDEMEYİNCE..SENİN GİBİ PİYONLARDA BURALARDA YALAN..POMPALIYOR..
suça bak darbe, darbeye teşebbüs, darbeye eksik teşebbüs:))) dışardan biri duysa kıcıyla güler lan, darbe için silah lazım hepside silahsız olduğuna göre? yalanınızı yiyim, haberal erdoğana böbrek ile suikast girişimindede bulunacakmıştı kafasına atacakmış, sonda önlendi hüloooğğ
Bu cezaların hepsini kim belirleyip piyonlarına talimat verip uygulattı. istediğine istediği cezaları kafasına göre, kahramanların irtica karşıtlığına göre uydurup belirledi. Zaten 59 kişinin savunmasını bile almadılar!. Düşünebiliyormusunuz !?. senin hakkında ben böyle düşünüyorum, canım böyle istiyor!; senin fikrin ve hakkın yok! Bir de ileri demokrasi diyorlar! Ne ileri demokrasisi; ileri diktatörlük!.
ADALET SIFIIIIIIIIIIIIR, ÖZGÜRLÜK SIFIIIIIIIIIIIIIIIIR, DEMOKRASİ SIFIIIIIIIIIIIIIIR .. AKP SINIFTA KALDI......... HAKİM SAVCI VE YARGIYA ZERRE KADAR GÜVENİMİZ KALMADI.......... BU YARGI ELEMANLARI TAMAMEN AKP NİN İL BAŞKANLARI GİBİ ÇALIŞIYOR. MUHALİF OLAN KİM VARSA... KAŞININ ÜSTÜNDE GÖZÜN VAR...
eksik teşebbüs dediğide ne biliyormusunuz?tecavüz etmiş ama içine boşalmamış.buda suçu 13 yıla indirmiş.hadi canım mynet çok dansözsün hemde çok.
haaaaa tamam ozaman
TEYYO PEHLİVANIN HAKİMLERİ VE SAVCILARI NIN VERMİŞ OLDUĞU KARARLARDIR NORMALİDİR ŞAŞIRMADIM DOĞRUSU İLERİ DEMOKRASİ ŞEFFAF YÖÖNETİM CANIM DURMAK YOK UYUMAYA DEVAM
ÖTENLERİ SERBEST BIRAKTIKLARINA İNANIYORUM.
medya gerçekten hukuku çok çarpıtıyor. şu anki ceza hukuku sisteminde eksik teşebbüs-tam teşebbüs ayrımı kaldırıldı. dolayısıyla böyle bir indirim yapılmış olamaz. bunu nasıl uydurdular anlamadım ama indirimin başka bir sebebi vardır.
pkk ne istiyor diye bi manset var altında yorum yapacak yer bile yok zaten bole pkk ile ilgili haberlerin altına yorum yapılmasın dıye sadece resimli haber yapıyor mynet hıc far ettınız mı bunu .ayrıca bu özel mahkemenın verdıgı ozel adalet gercekci değil daha delil bile yok dogru duzgun adamları içeri aldılar bunun bedelini vatandaş çok agır öder ilerde solıyım hukuk ve adalet yok olursa ulkede yok olur gıder bunu unutmayın derim.
hukuk ve adalet bunlara kaldıysa yok olsun gitsin boşversene...
Diğer Haberler