Çam Ağacı Haberleri

Trakya'da artan tırtıl popülasyonu çam ağaçlarının kurumasına neden oluyor

Trakya'da son yıllarda artan tırtıl popülasyonu, çam ağaçlarının kurumasına yol açıyor.

Yurthaber 26-03-2024 11:11

Görenler dehşete düştü, sinirler altüst oldu! 21 yaşındaki genç ormanlık alanda feci halde bulundu: İstanbul'da korkunç olay

İstanbul'un Sultanbeyli ilçesinde 21 yaşındaki Oktay Taşkın dün gece saatlerinde çam ağacına asılı halde ölü bulundu. İhbar üzerine gelen ekipler gencin cansız bedenini merdivenle indirdi. Taşkın'ın yakınları sinir krizi geçirdi.

Haber 03-05-2023 13:29

Çam balı nedir, hakiki çam balı nasıl anlaşılır? Çam kozalağı balı nasıl yapılır, hangi aylarda olur?

Eski dönemlerden itibaren bal tüketimi oldukça yaygındır. Bal sadece lezzetiyle değil içeriğindeki bileşenlerle de insan vücudu faydalı bir besindir. Arının doğadaki çiçeklerle buluşarak ortaya çıkardığı bu mucizevi besin, birçok farklı bitkiden üretilebilir. Bunlardan biri de çam ağacıdır. Bildiğimiz baldan farklı olarak, çam balının geçmişi çok eskiye dayanır. Çam balı faydalarıyla birlikte popüler bal türleri arasındadır. Çam balı nedir, çam kozalağı balı nasıl yapılır?

Haber 10-04-2023 15:06

Çam tohumu çimlendirme nasıl yapılır? Çam tohumu kaç günde filizlenir, saksıda kozalak yetiştirme mümkün mü?

Günümüzde en önemli konularımızdan biri ormanları arttırmak olmalıdır. İklim değişiklikleri, yaşanan geniş çaplı orman yangınları sebebi ile ormanların önemi çok daha artmıştır. Çam ağaçları, hem görsel olarak hem de faydaları açısından çok tercih edilen bir ağaç çeşididir. Her sene yeşil kalabilmesi çam ağaçlarının en önemli özelliği olarak bilinir. Çam yetiştirme bu sebeplerden ötürü önem kazanmaktadır. Çam tohumu çimlendirme nasıl yapılır?

Haber 07-04-2023 16:30

Çam Ağacı

Çam Ağacı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Çam Ağacı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.