Maliye Bakanı Haberleri

Merkez Bankası Başkanı Erkan'ın istifası sonrası Mehmet Şimşek'ten ilk açıklama geldi!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın istifası sonrası açıklamalarda bulundu. Şimşek, 'Hafize Gaye Erkan'ın aldığı karar tamamen şahsidir ve kendi takdirleridir' ifadelerini kullandı.

Finans 02-02-2024 22:22

Yeni atanan bakandan hükümete eleştiri! 'İşini devam ettirebilmek için hatalar yaptı'

İngiltere’de uyguladığı ekonomi politikaları nedeniyle eleştirilen Maliye Bakanı Kwasi Kwarteng, Başbakan Liz Truss tarafından görevden alınmıştı. Yeni Maliye Bakanı Jeremy Hunt ise göreve gelir gelmez hükümete eleştiride bulundu. Hunt, Liz Truss'ın işini devam ettirebilmek için hatalar yaptığını, bazı vergilerin artacağını ve zorlu harcama kararlarına ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Haber 15-10-2022 19:39

İngiltere'de yeni kriz: ABD ziyaretini yarıda kesip geldi, Kenara çekil yanıtını aldı! Sterlinde sert düşüş

İngiltere'de yeni bir kriz tırmanıyor. Ülkenin Maliye Bakanı Kwasi Kwarteng, atanmasından yalnızca 38 gün sonra bütçe krizi sebebiyle görevden alındı. Kwarteng, ABD ziyaretini yarıda kesip İngiltere'ye döndü ve İngiltere Başbakanı Liz Truss'ın kendisinden "kenara çekilmesini istediğini" duyurdu. Kwarteng, en kısa süre görevde kalan ikinci bakan olurken yerine ise Jeremy Hunt getirildi. Kwarteng'in görevden alınmasının ardından yarım saat içerisinde sterlinin değerinde keskin bir düşüş görüldü.

Haber 14-10-2022 16:55

Diğer Haber Etiketleri

Maliye Bakanı

Maliye Bakanı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Maliye Bakanı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.