HABER

Hafta sonu donacağız

Meteoroloji, Akdeniz ve Ege için şiddetli yağış, Marmara bölgesi için de şiddetli rüzgar uyarısında bulundu.

Hafta sonu donacağız

Batı bölgeleri başta olmak üzere Türkiye'nin büyük bir bölümü yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girdi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye'nin doğu kesimlerinde beklenen hafif yağışlara ek olarak, Batı kesimler Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı hava kütlesinin etkisine girdi.

[

****](http://havadurumu.mynet.com/)

Yağışların, Antalya ve Muğla başta olmak üzere İzmir, Aydın, Çanakkale ile Burdur ve Isparta'nın güney çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak ve mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle güney ve güneydoğu, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olarak esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Meteoroloji, ilgilileri ve yurttaşları Antalya ve Muğla başta olmak üzere İzmir, Aydın, Çanakkale ile Burdur ve Isparta'nın güney çevrelerinde kuvvetli yağış karşısında yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, taşkın v.b.)karşı uyardı. Meteoroloji ayrıca; rüzgarın Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden fırtına şeklinde esmesini beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşım sorunları, çatı, uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi v.b.)karşı bir başka uyarı daha yaptı. Meteoroloji alınan tahminlere göre bölgelerde hava şöyle olacak:

-BÖLGELERİMİZDE HAVA-

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması beklenmektedir. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden fırtına şeklinde esecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların: İzmir, Aydın, Muğla, Edremit ve Ayvalık çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, batısı ile akşam saatlerinden sonra bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Antalya ile Burdur ve Isparta'nın güney ilçelerinde kuvvetli olacak.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Ankara, Eskişehir ve Konya çevreleri yağmurlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Zonguldak, Bartın, Bolu ve Düzce çevreleri hafif yağmurlu.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Erzurum, Van, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Muş, Ağrı ve Iğdır çevreleri hafif yağışlı geçecek. Yağışlar; Malatya ve Iğdır çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin batısı (Gaziantep, Adıyaman, Kilis) hafif yağmurlu geçecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön