Hakkari'de eylem

Hakkari'de akşam saatlerinde bir araya gelen yaklaşık 40 kişilik yüzleri poşulu gösterici grup çevreyolu Rektörlük binası önünde yola barikat kurup ateş yaktı.

HAKKARİ (CİHAN)- Polise taş ve molotof bombası ile saldıran gösterecilere polis, TOMA ile tazyikli su ve gözyaşartıcı gaz bombası ile müdahale etti.

Yüzü maskeli ve ellerinde molotof kokteyli bombası ve taş bulunan yaklaşık 40 kişilik gösterici grup, polisin müdahalesinden sonra ara sokaklara dağıldı. Göstericilerle, polis arasındaki olaylar gece geç saatlere kadar sürdü.

Bu arada gazdan etkilenen bazı vatandaşlar zor anlar yaşadı. CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
YÖK yasasını protesto etmek için ellerinde taş, molotof, sopa vs. yok. Üstelik yüzleri de kapalı da değil bu üniversite öğrencilerini tutuklayıp yargılıyorsun hapis cezası veriyorsun. Pekala Hakkari de ve civarında eylem yapan ellerinde silah, molotof,taş sopa olan kamu mallarına ve vatandaşa zarar veren kamu düzenini bozan, görevlilerin görevlerini yapmasına engel olan bu kişilere ne yapıyorlar ne yapıyorlar. Böyle langur lungur kanunun keyfi uygulandığı bir ülkede devlet ciddiyetinden bahsedilebilir mi.
Diğer Haberler