HABER

Hakkari'de savaş tedirginliği

HAKKARİ (İHA) - Hakkariler'in muhtemel bir Irak-ABD savaşına karşı yoğun güvenlik önlemleri aldığı bildirildi. Hakkarili vatandaşlar, ABD'nin Irak'a muhtemel saldırısı karşısında, K.Irak'taki akrabalarının hayatından endişe duyarken, bazı vatandaşlar ise kimyasal silahlara karşı evlerinin camlarını ve kapılarını naylonla kapatıyor. Irak'a yakın olmaları nedeniyle muhtemel bir savaşta en çok kendilerinin etkileneceğini düşünen Hakkarili vatandaşlar, gelişmeleri endişe içinde izlediklerini söylüyorlar.

Hakkarili vatandaşlar, muhtemel bir savaşta kimyasal silahlara karşı kendilerini nasıl koruyacaklarını bilmediklerini belirterek, pencerelerini naylonla kapatmaya çalışarak önlem almaya çalıştıklarını söylediler. Vatandaşlar, "Kimyasal silah konusunda bilgi sahibi değiliz. Gün boyunca haberleri dikkatle izliyoruz. Kimyasal silah korkusundan pencerelerimizi ve kapılarımızı naylonlarla sıkı sıkı örtüyoruz. Bizler savaştan yana değiliz. Savaş istemiyoruz. Irak'ta akrabalarımız var. Muhtemel bir savaşta birçoğu hayatlarını kaybedebilir. Elimizden bir şey gelmiyor. Allah yardımcıları olsun. Ancak tehlike durumunda akrabalarımızı barındırmaya hazırız" dedi.

Naylon satıcısı Azat Zirek ise, "Son günlerde vatandaşlarda büyük bir tedirginlik var. Herkes naylona hücum ediyor. Savaş korkusundan bölgedeki evlerin büyük bölümü naylonkonduya dönüştü" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler