KADIN

Hamileyseniz seks sıkıcı olacak diye bir şey yok! İşte gebelikteki seks pozisyonları

Hangi üç aylık dönemde olursanız olun, gebelikte en iyi seks pozisyonları size ve partnerinize nasıl yakınlaşmanız gerektiğini gösterecek.

Hamileyseniz seks sıkıcı olacak diye bir şey yok! İşte gebelikteki seks pozisyonları

KLASİK MİSYONER

Kime uygun: İlk ve ikinci trimesterdeki gebelere ve ne kadar rahat olduğunuza bağlı olarak muhtemelen üçüncü trimesterde de.

Neye iyi geliyor: Yorgunsanız bu pozisyon siz sırtüstü uzanıp gevşerken işin çoğunu partnerinizin yapmasına olanak sağlar! Yüz yüze uzanmanız daha yakın bir tecrübe yaşamanızı sağlar ve ayrıca seks esnasında partneriniz size dokunabilir.

Neye dikkat etmek gerekir: Üçüncü üç aylık dönemde sırtüstü uzandığınızda baş dönmesi hissedebilirsiniz. Eğer böyle bir durum olursa hafifçe doğrulmak için yastık kullanın. Üçüncü aya bakmaksızın ne olursa olsun bunu daha rahat bulabilirsiniz.

Ek olarak eğer partneriniz ağırlığının çoğunu karnınıza veriyorsa rahatsız olabilirsiniz, o yüzden bunu ona söyleyin ve zorunda kalırsanız modifiye misyoner pozisyonuna (aşağıda) geçin.

KAŞIK POZİSYONU

Kime uygun: Her üç trimestere de uygun fakat özellikle üçüncü trimesterde karnından dolayı yakın olarak yüz yüze gelmekte zorlananlar için!
Ayrıca ilk ve ikinci üç aylık dönemlerinizde karnınızın altına bir yastık koyarak ve biraz öne doğru yuvarlayarak partnerinizin sizin içinize girmesini kolaylaştırabilirsiniz.

Neye iyi geliyor: Bu pozisyonla partneriniz size dokunmakta serbest ve seks sırasında klitorisinizi uyarabilir. Üstelik kolaylıkla penisini içinizden çıkarıp klitorisinize sürtebilir.

Neye dikkat etmek gerekir: Bu pozisyonda penetrasyon oldukça sığ (derine inemeyen bir pozisyon) olabilir. Eğer biraz daha derin olmasını istiyorsanız, bu sizin için olmayabilir.

ÜSTTE OLDUĞUNUZ POZİSYON

Kime uygun: Her üç trimester.

Bu pozisyonda öne de eğilebilirsiniz ve yatağın arka kısmına tutunarak ekstra destek ve zıplama kontrolü sağlayabilirsiniz! Partneriniz yastıkların üzerine çıkarak size yaklaşmak için destek alabilir. Kanepede hızlı bir oynaşma için bu pozisyon bir harika!

Neye iyi geliyor: Bu pozisyon durumu yönetmek için bacaklarınızı genişçe açmak zorunda olmadığınızdan çoğu kadın için uygundur. Partneriniz seks esnasında klitorisinize veya göğüslerinize ulaşabilir. Çalışmalar, bu pozisyonun kadınlara diğerlerinden daha fazla zevk verdiğini gösteriyor ve partneriniz seks esnasında sizin ne kadar görkemli olduğunuzu görerek bonus kazanıyor!

Neye dikkat etmek gerekir: Üçüncü üç aylık dönemde şişen karnınızı desteklemek zorlaştıkça çömelmek zahmetli gelebilir. Onun yerine partnerinizin üstünde diz çökmeyi deneyebilirsiniz.

KÖPEK SİTİLİ (DOGGYSTYLE)


Kime uygun: Tüm üç trimesterde fakat özellikle karnınız araya girebildiği zaman üçüncü trimesterde faydalıdır.

Neye iyi geliyor: Bu pozisyon sırtınızdaki ve kalçanızdaki baskıyı azaltmak için harika ve sırt kalça ağrısı çekiyorsanız ideal. Ayrıca seks esnasında partneriniz klitorisinize uzanabilir ve uyarabilir.

Eğer fazla enerjik hissetmiyorsanız, ağırlığınızı minder ve yastıklara verip bu deneyimin keyfini çıkartın. Ayrıca bu pozisyonu elleriniz ve dizleriniz yatağın kenarında, partneriniz yatağın ayakucunda ayaktayken deneyebilirsiniz.

Neye dikkat etmek gerekir: Eğer karpal tünel sendromunuz (el bileğinde sinir sıkışması) veya bileklerinizde enfeksiyon varsa, duvara karşı veya kanepeye uzanarak basıyı azaltma ihtiyacı duyabilirsiniz.
Penetrasyon çok derin olabilir. Bu sebeple çok rahatsız hissederseniz partnerinize bunu söyleyin. Sizin arkanız ve onun karın altının arasına bir yastık koymak, onun çok derinlere ilerlemesini önleyebilir. İleriye doğru eğilmek bu pozisyonu sizin için daha rahat bir hale getirebilir. Eğer çok dik durursanız, bu bazen sizi rahatsız edecek şekilde vajinanızın ön duvarında basıya sebep olabilir.

MAKAS POZİSYONU

Kime uygun: İlk ve ikinci trimester.

Neye iyi geliyor: Yüz yüze uzanmak gerçekten yakın ve sevgi dolu hissettirir. Seks esnasında partnerinizi öpebilir, ona sarılabilir ve göz kontağınızı sürdürebilirsiniz.

Neye dikkat etmek gerekir: Penetrasyon biraz sığ olduğundan çok da dikkat etmeye gerek yok. Göbeğinizin altına bir yastık koyduğunuz zaman seks çok daha konforlu olacaktır.

YAN SELE


Kime uygun: Bir ve ikinci trimesterde, ne kadar rahat bulduğunuza bağlı olarak muhtemelen üçüncü trimesterde de.

Neye iyi geliyor: Bu pozisyonda partneriniz tüm işi yapar, onun elleri serbest sizin göğüslerinizi ve klitorisinizi uyarırken, siz arkanıza uzanıp rahatlayabilirsiniz.

Neye dikkat etmek gerekir: Bu pozisyonda penetrasyonu oldukça sığ bulabilirsiniz. Üçüncü trimesterde, eğer sırtınıza çok uzun süre yaslanırsanız hafif uyuşukluk hissedebilirsiniz. Eğer bu olursa, yastıkla kendinize bir açı vererek destekleyebilir ve sola doğru yattığınızdan emin olabilirsiniz.

MODİFİYE MİSYONER


Kime uygun: Birinci, ikinci ve eğer sırtınıza yatınca çok uyuşukluk hissetmezseniz üçüncü trimesterde de.

Neye iyi geliyor: Bacaklarınızı partnerinizin beline sarabilir, onun ritmini siz ayarlayabilirsiniz. Ayrıca partnerinizin elleri serbest olduğu için göğüslerinizi okşayabilir ve klitorisinizi uyarabilir.

Neye dikkat etmek gerekir: Eğer uyuşukluk hissederseniz, sırtınızın üst kısmına bir çift yastık veya minder koyun ve kendinizi biraz rahatlatın.

Hamilelikte cinsel ilişki için önerilen pozisyonlar nelerdir?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön