Hatay'da göstericilere polis müdahalesi!

Eskişehir'’de Gezi Parkı eylemlerinde çıkan olaylarda hayatını kaybeden İsmail korkmazın ölümünün 40’'ıncı gününde Hatay’'da olaylar çıktı.

Hatay'da göstericilere polis müdahalesi!

HATAY (İHA)-Hatay Halkevi öncülüğünde Armutlu Mahallesi’nde toplanan bir grup, Sümerler Mahallesi’ne yürümek isteyince polis müdahale etti. Polisin uyarılarına rağmen yürümekte ısrar eden gruba TOMA’larla müdahale edildi.

Müdahale sonrası ara sokaklara kaçan grup, polise taşla karşılık verdi. Armutlu Mahallesi’nde tekrardan toplanan grup, polise taş ve sopalar atarak, caddeye kurdukları barikatı daha sonra ateşe verdi. Polis grubu dağıtmak için biber gazı ile müdahale ederek barikatları yıktı.

Apartmanların çatı katlarından çekyat, kaya parçaları, cam şişe atan eylemciler, saat 21.30 sıralarında başladıkları eylemlerini 01.30 sıralarında polise havai fişek atarak sonlandırdı. TOMA ve çevik kuvvet polislerinin üzerine havai fişek atan grup ara sokaklara kaçarak gözden kayboldu.

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
Kahrolsun yobaz,faşist akp düzeni ve onun işbirlikçileri.
Kahrolsun vatan,millet düşmanları.Bu memleketin yedikleri ekmeği,içtikleri suyu topuna zehir zıkkım olsun.Öyle bir duruma düşsünlerki hainlik ettikleri bu devleti mumla arasınlar.Bu dünyada ve ahirette iki yakaları bir araya gelmesin.
"direneee direneee kazaaanacaağğııızzz" sloganını attınmı bu yorumu yazarken? çapulcu adi... artık maymun gözünü açtı ne Kürtler ne Diğer kesimleri ezemeyeceksiniz çapulcu kontralar.
derine gitsin. allah yerinde yatırmasın. bu hainlerin ölüleride dirileride bu ülkeye zarar. o kadar ahmak insan varki bu ülkede bazılarının kuklası olan. ama he hikmetse bunu bir türlü anlamıyolar. yada aldıkları paralar bunu görmelerine mani oluyor. yazıklar olsun.
senden iyi ahmak yoktur herhalde budala lafını tarta konuş ölmüş bi akişinin ardından atıp tutuyorsun
Sözde demokrasiden bahsedenler Mısırı savunanlar nerde sizin anlayışınız bende şimdi mısır liderini takdir ediyorum yok edin ki bir daha baş kaldıramasınlar gazlarla değil bari silahlarla yapın.
mısır için ağlayan mısıra destek veren ve oradakilere için yürüyüş yapan ey kancıklar.....neden ırakta yüzbinlerce kadın-çocuk-yaşlı demeden öldüren ve tecavüz eden conilere ses çıkarmadınız.neden suriyede yüzbinler ölüyorken sesiniz çıkmıyor.neden ülkenizde gençler her ne sebepten dolayı öldürülüyor işkenceler yapılıyorken kadınlara taciz tecavüz ediliyorken işsiz güçsüzler ordusu varken neden başkasının derdine ağlıyorsunuz... ama tabi sizde haklısınız kuklalar sadece sahipleri ipleri ellerine alınca hareket ederler.........
Müdahalede bulunur tabi....Ama Mursi için veya suriyedeki muhalifler için bir gösteri yapsalardı bu müdahale olmazdı.....
Bu ülkenin sorunu yok mu be yavvv,hergün mısır ,suriye ve kürtler yeter artık,Türklerin sorunları ile ilgilenin....işsizlik hayat pahalılığı,adaletsizlik bu ne ya ....bıktık artık insanlar televizyona bile bakmıyorlar...!
o zaman sokağa çıkıp başkalarının da duyacağı sesle haykıracaksın öfkeni dayı, sadece benimle mi olacak diyorsan çıkarken hısım akrabayı da toplayıp geleceksin. korkma meydanlardan , meydanlar güzel yürekli insanlarla dolu......
oğlan poh yoluna gitti la yazık
oğlan derken ibne demek demek istedin herhalde:)
manşete bakarmısınız. HATAY karıştı. ne ara karştı? karıştıda bizmi göremiyoruz.. bikaç kendini bilmez alevi armutluda toplandı poliste dağıttı karışan bişey yok
Sen hataya yabancısın osmaniyeli, hiçbir zamanda o hatay'da ki aleviler gibi "insan" olamayacaksın
ajanlar hatayı karıştırıyor...yok kırkı yok cılkı
Kahrolsun Tayyibin Din Faşizmi!!!
isabet olmuş. polisler bir aydır akşam nöbet tutuyordu. boşuna beklememiş olurlar.
yanlış adamın ölümünü protesto etmişsiniz, pkknın ilk kurşun sıkışını kutlasaydınız kimse müdahale etmezdi, sizin neyinize bir vatandaş ölmüş de protesto ediyorsunuz, ona yas tutacağınıza pkknın zaferlerine sevinin, hem mutlu olun hem polis müdahalesi ile karşılaşmayın. Memleketi ne hale getirdiler ya helal olsun ne diyim
HATAY, çok sıkışan bir vilayetimiz...ANLAMAK gerek...
Sen ömrümün cellâdı, lanet olası, An gelecek, Her gece düşlerinden, Çığlıklarla uyanacaksın, Ve her gece ruhunu, Şeytana satacaksın. Git gidebildiğince, Yollar senin, Tırnaklarını geçirdiğin canlar senin, Parçaladığın cesetlerin izlerini, Kanatlarında taşıdığın, Kanlar senin. Sanma ki bu devran hep böyle sürer, Sanma ki bu çark hep sana döner, Toprağa düşer. Yıkılır mı sandın, Vur! Bir daha vur... Vurmazsan namertsin, Aman dilersem namerdim. Şimdi her gece, Geçirip dişlerimi, Kanını içerek doyuyorum, Sen! Bu gece, Adını "kahpe" koyuyorum... " Her ceset bir gün mutlaka cellâdıyla hesaplaşır..."
üç-beş kişi bir çöp vidonu devirip iki adet bisiklet tekeri yaktıkları tespit edilmiştir. :))
Diğer Haberler