Hayatı Zindan Eden Baş Ağrılarından 5 Dakikada Kurtulmak Mümkün!

İhtiyacınız olan o ilaç elinizin altında olmadığında veya hamilelik gibi ilaç kullanmaya engel olan durumlarda da baş ağrısından kurtulmak mümkün. Bu yönteme akubası, yani parmak akupunkturu deniyor.

Hayatı Zindan Eden Baş Ağrılarından 5 Dakikada Kurtulmak Mümkün!

Öncelikle rahat bir pozisyon alın ve gevşeyin. Çok fazla zaman almayan bu masajlar, 30 saniye ila 1 dakika arasında sürüyor.

Her bir noktaya bastırarak veya dairesel hareketlerle masaj yapın. Baş ağrısı masaj esnasında veya masajdan 5-10 dakika sonra yok olacak.

Baş ağrısından kurtulmak için masaj yapmanız gereken tam 6 ana nokta var.

Yintang noktası

yıngran

Diğer adıyla üçüncü göz noktası. Kaşların ortasında, burun köprüsünün alna uzandığı yerdedir. Bu noktaya yapılan masaj göz yorgunluğunun giderilmesini sağlar.

Zan zhu noktaları

FDSF

Bu simetrik noktalar, kaşların iç kısmında bulunur. Bu noktalara yapılan masaj, akan bir burnun rahatlamasını ve görüşün hassaslaşmasını sağlar. Zan zhu adındaki simetrik noktalara bastırarak veya dairesel hareketlerle 1 dakika masaj yapmak yeterli.

Yingxiang noktaları

resim3

Bu simetrik noktalar, burun deliklerinin iki yanında, gözlerle aynı hizada bulunur. Elmacık kemiklerinin altında hissettiğiniz delikler bu noktaları bulduğunuza işaret eder. Bu noktalara yapılan masajlar baş ağrısını ve diş ağrısını azaltırken, stres seviyesini düşürür.

Tian zhu noktaları

THAN ZU

Bu karşılıklı noktalar; başın arkasında, kulak ve omurganın başladığı yerde bulunur. Bu noktalara masaj yapmak, geniz tıkanıklığının açılmasına yardımcı olur. Tian zhu noktalarına masaj yapmak ayrıca gözlerdeki, kulaklardaki ve baştaki ağrıyı geçirirken, migren ağrısını hafifletir.

Shuai gu noktaları

KJFKF

Bu noktalar, saç çizgisinin hemen üstünde, şakakların 2-3 santim yanında bulunur. Parmağınızla hissettiğiniz ufak çukurlar bu noktaları bulduğunuzu gösterir. Bu noktalara uygulanan basınç temporal bölgedeki ağrıyı ve göz yorgunluğunu hafifletir.

He gu noktaları

HE GU

Bu simetrik noktalar elin arkasında, baş parmak ve işaret parmağı arasında bulunur. Bu noktalara uygulanan basınç baş ağrısının yanı sıra sırt ağrısını, diş ağrısını ve boyundaki kaslarda oluşan gerilimi azaltır.

Kaynak: brightside.me

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler