HDP'li belediyeden çıkarılan şehit yakınları işe alınacak

Mardin'de HDP'li Mardin Büyükşehir Belediyesinin işten çıkardığı şehit yakınları, yapılan görevlendirme sayesinde işine geri dönecek.

Hak-İş Konfederasyonu Mardin İl Başkanı Eşref Cihan ile Türkiye Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir, İçişleri Bakanlığınca hakkında yürütülen terör soruşturmaları nedeniyle görevden uzaklaştırılan HDP'li Ahmet Türk'ün yerine görevlendirilen Vali Mustafa Yaman'ı belediyede ziyaret etti.

Ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yapan Orhan Kandemir, belediyeye görevlendirme yapılmasından büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

YENİDEN İŞE ALINACAKLAR

Mardin'in bu görevlendirme sayesinde daha güzel bir şehir olacağını işaret eden Kandemir, "Sayın Valimiz yarım kalan işlerini tamamlamaya geldi. HDP'li Ahmet Türk ilk işe başladığı zaman 12 şehit yakınını işten çıkartmıştı. Sayın Valimiz, kayyum olarak ilk icraatının şehit yakınlarını yeniden işe başlatmak olacağını söyledi. Bu bizim için ve şehit ailelerimiz için çok güzel bir haber oldu." dedi.

20190819_2_37816790_46901071_Web

249 KİŞİ İŞTEN ÇIKARILMIŞTI

Hak-İş Konfederasyonu Mardin İl Başkanı Cihan ise görüşmede Vali Yaman'a belediyeden HDP'li yöneticiler tarafından işten çıkarılanların durumunu dile getirdiklerini aktararak, "Bize başta şehit aileleri olmak üzere işten çıkartılan arkadaşları tekrar işe başlatacağının müjdesini verdi. Bu bizi çok sevindirdi. İnşallah haksız yere, mobbing ve siyasi kararlar durumunda işten çıkartılan arkadaşlarımız bir daha kendi işlerine dönecek. Belediyeden 249 kişi işten çıkartılmıştı." diye konuştu.

İşten çıkartılan Şeyhdavut Gökoğlu ise HDP'li belediye yöneticilerinin kendisinin de arasında yer aldığı 12 şehit yakınını işten çıkardığını belirterek, "Kayyum geldi inşallah daha iyi günler göreceğiz." ifadesini kullandı.

Şehit yakını Aşye Şimdi, "Ben 10 ay çalıştım. 10 ay sonra darbeyi ilk yiyenlerden biri de ben oldum. Şehit kardeşiyim diye işten çıkışım verildi." dedi.

Kaynak: AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
kürtlerin kendi kendini yönetme kaabiliyetleri yoktur.onların başına her zaman bir çoban gerekir.reisimiz sağolsun kürtlere acıdı da başlarına en azından müslüman birini dikti.
Yooook artık. Vur dedik öldürdün be kardeşim!
Nasıl müslüman ezen hukuk tanımayan ayrıştıran bölen
@fahrettin_goycimen_1960 adam bildiğin chp'li trol. yemeyin bu numaraları.
DAHA ÖNCE KARDEŞİNİN CENAZESİNDE KONUŞTUĞU İÇİN TSK-DAKİ GÖREVİNDEN KHK İLE UZAKLAŞTIRILAN KAHRAMAN ASKERİMİZ İÇİN DE BİR TASARRUFUNUZ OLACAK MI ACABA? YOKSA ÇİFTE STANDARTA DEVAM MI? SENİN ŞEHİDİN, BENİM ŞEHİDİM!
bugün onun kardeşini şehit edenlere destek verdiği için görevden alınan belediye başkanlarını savunanlara şöyle bunu belediyenin paralarını nasıl PKK mermi silah olarak dağıtıp kendi vatan evladımızı sikanlara soyle
northstar o dedigin kişi fetö den tutuklu diye biliyorum yanlış hatırlamıyorsam
yanlış olarak hatırlıyorsun. bu da çok normal. her şey aklımızda kalacak diye bir durum da yok. ama keşke yazmadan araştırsan ve ona göre hüküm yürütsen çok daha iyi olacaktır. adanı nasıl fetöye bağladın bunu da anlayamadım. iktidar eline zalim fetö sopasını almış ha bire sallıyor. artık kime denk gelirse. davutoğluna denk getirdiniz, a. güle drnk getirdiniz. ama nedense ijtidardakş fetöcülere asla denk gelmiyor. akp den ayrılanlara var, yola devam edenlere yok.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler