Heidfeld: 'Sonuç muhteşem'

Avustralya Grand Prix'yi ikinci sırada tamamlayan Nick Heidfeld, BMW Sauber'le sezona yaptığı "muhteşem" başlangıcı kutluyor. Yarışa beşinci cepten başlayan Alma n pilot, olaylı mücadelede Lewis Hamilton'dan beş saniye kadar yavaş bir zamanla finişi ikinci bitirerek güçlü bir performans ortaya koydu.

Heidfeld şimdi BMW'nin daha iyi sonuçlar alarak, bu yılki hedefi olan podyumun tepesine çıkmayı umuyor.

Alman pilot, "Bizim için sezona muhteşem bir başlangıç oldu. Takım F1.08'in başlangıçta karşılaşt ığı problemleri çözmek için gerçekten aşırı yoğun bir tempoyla çalışmıştı. İstikrarlı bir ilerleme kaydettik. En önemlisi de hala aracın tam potansiyelini ortaya çıkarabilmiş değiliz" dedi

Heidfeld, "Startta Nico Rosberg'i arkamda tutamadım. Pite daha erken gireceğini tahmin ettiğim için yarışın çok zorlu geçeceğini düşünmüştüm. Fakat aynı turda pite girdik ve bizim ekip gerçekten harika bir iş çıkararak önünde piste çıktım" dedi.

Heidfeld, "İkinci pit stopumda da güvenlik aracı daha önce dışarı çıkmadığı için şanslıydım. Planlandığı gibi yeniden yakıt alabildim. Son sektörde ise opsiyon lastiklerini yıpratmamaya dikkat etmek zorundayıdım. Genel olaraksa, çekiş kontrolü olmadan çıktığımız bu ilk yarış beklenenden daha zor geçti" diye konuştu.

TurkiyeF1.Com