Hepimiz yapıyoruz! İşte en popüler güzellik hataları

Muhtemelen sizin de başınıza gelmiştir. Yeni aldığınız bir güzellik ürünü cildinizi kuru hissettirmiş, makyaj temizleme ürünü diye aldığınız mendil gözünüzü tahriş etmiştir. Ancak bu, sahip olduğunuz her güzellik ürününden kurtulmanız gerektiği anlamına gelmez. Belki de tek yapmanız gereken bazı ürünleri kullanma şeklinizi değiştirmek. İşte hepimizin yaptığı popüler güzellik hatalarından birkaçı.

Hepimiz yapıyoruz! İşte en popüler güzellik hataları

FONDÖTEN SÜRERKEN KURU SÜNGER KULLANMAK

5

Eğer fondöteninizin eşit bir şekilde yayılmadığını ya da topak topak olduğunu düşünüyorsanız sorun süngerinizde değil, süngerinizin ıslak olmamasından kaynaklanıyor. Süngerler her zaman ıslak olmalıdır. Kurudukları zaman, güzellik ürününü çok fazla yiyorlar ve eşit bir şekilde yaymıyorlar.

SERUM KULLANIMI

4

Nemlendirici krem kullanmadan önce serum uygulanmalıdır. Ve özellikle serum retinol içeriyorsa, bunu akşamları uygulamak daha iyidir. Bu, cildin gerekli besin maddelerini tamamen emmesini sağlar. Yaz aylarında, retinol bakımından zengin ürünler, cildi güneş ışığına karşı daha duyarı hale getirebilir. Bu da güneş yanıklarına karşı hassas olmanıza neden olabilir.

JELLERİ VE KÖPÜK TEMİZLEYİCİLERİ SADECE MAKYAJI ÇIKARMAK İÇİN KULLANMAK

6

Cilt temizleme ürünleri sadece makyajı çıkarmak için değil, cildinizdeki kir ve terden arınmak için de kullanılabilir. Ancak cildi aşındıracak cilt fırçalama işlemlerinden ve asit içeren ürünlerden uzak durmalısınız.

MASKENİN GECE BOYUNCA YÜZDE BEKLETİLMESİ

7

Her tür yüz maskesi talimatlara göre kullanılmalıdır. Üretici aksini belirtmedikçe maskeyi gece boyunca yüzünüzde bırakmayınız - bu ciddi cilt problemlerine yol açabilir. Kumaş yüz maskeleri kurumadan önce çıkarılmalıdır: bunu yapmazsanız, maske cildi daha kuru hale getiren ciltteki nemi emmeye başlar. Aynı şey kil yüz maksesi için de geçerlidir - nemin daha yavaş buharlaşması için kalın bir tabaka halinde uygulanmalıdır.

MAKYAJINIZI HER GÜN MENDİLLE TEMİZLİYORSANIZ

3

Makyajı mendili temizlemek pratik bir yöntem olarak tercih edilebilir ancak her zaman kullanamazsınız. Bunların sürekli kullanımı tahrişe neden olabilir cildi kurutabilir. Bunları yalnızca suya ve iyi bir temizleyiciye erişiminiz olmadığında kullanmalısınız. Ancak günlük bakım için, özel köpük temizleyiciler ve jeller kullanmalısınız.

YÜZÜ ALKOL İÇEREN BİR LOSYONLA OVALAMAK

8

Farklı yüz losyonlarının farklı etkileri vardır. Tabii ki, bunların içerikleri ürünün işlevine bağlı olarak farklıdır. Bununla birlikte, çoğu losyon alkol içerir ve bunları yeterince sık kullanırsanız, cilt agresif kimyasallara cevap olarak daha fazla sebum üretmeye başlar. Ayrıca, losyonlar tüm yüze uygulanmamalı, bunun yerine belirli alanlara uygulanmalıdır.

MİSEL(micellar) SU KULLANDIKTAN SONRA YÜZÜ SU İLE YIKAMAK

9

Misel suyu, losyona çok benzer, tek farkı alkol içermemesidir. Başka aktif bileşenler (miseller) içerir ve topladıkları tüm kir, suyla yıkadığınız sürece yüzde kalır. Micellar suyun cilde uzun süre temas etmesi, suyun sabun gibi çalışmasını sağlar. Bu tahrişe yol açacaktır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler