HABER

Her yerde aranıyor! Facebook'a girip silahlı fotoğraflarını silmiş...

Her yerde aranıyor! Facebook'a girip silahlı fotoğraflarını silmiş...

Kartal’da 17 yaşındaki Aleyna Can’ın öldürülmesi ile ilgili olayda aranan M.V yakalandı. Öte yandan cinayetin baş şüpheli olarak aranan erkek arkadaşı Eser D.E’nin gece Facebook hesabına girerek tabancalı ve şiddet içerikli paylaşımlarını sildiği ortaya çıktı.

Aleyna Can, önceki gün Kartal Cevizli Mahallesi'ndeki bir binada günlük kiraya verilen dairede başından vurularak öldürülmüştü.

Dairede bulunan silah parmak izi incelemesi için Polis Kriminal Laboratuvarına gönderilmişti. İncelenen güvenlik kamera görüntüleri ve karşı dairedeki görgü tanıklarının ifadesi üzerine daireden Eser D.E ve arkadaşı M.V’nin koşarak çıktıkları saptanmıştı.

Polisin ulaştığı bilgilere göre; Aleyna Can, 1.5 yıldır birliktelik yaşadığı erkek arkadaşı Eser D.E.'den ayrılmak istemişti.

Uyuşturucu, hırsızlık ve ruhsatsız silah taşımaktan kaydı olan Eser D.E, 3 ay önce kendisinden ayrılmak isteyen Aleyna'yı tehdit etti, dövdü.

Aleyna da mahkemeden uzaklaştırma kararı aldırdı. Önceki akşam erkek arkadaşının ayrılma vaadi üzerine bu konuyu konuşmak için ısrarlı çağrısına olumlu yanıt vererek daireye gitti.

Kızının öldürüldüğünü öğrenir öğrenmez hastaneye gelen anne Ayşe Yirmibeş, cinayetten Eser D.E’yi sorumlu tutmuştu.

Aleyna Can’ın teyzesi Havva Özçelik ise yeğeninin Eser D.E’nin ayrılma vaadi nedeniyle görüşmeye gittiğini söylemişti. Polis, Eser D.E ve yanındaki M.V’yi her yerde ararken, Eser D.E’nin Facebook hesabında hareketlilik oldu.

Eser D.E, sayfaya girerek tabancalı fotoğrafı ve şiddet içerikli paylaşımlarını sildi. 2014 Nisan ayına kadar olan paylaşımları silinen Eser D.E’nin geride gülen fotoğrafları kaldı.

Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cinayet sırasında Eser D.E’nin yanında olduğu belirlenen M.V’nin adresini belirledi. M.V, sabah saatlerinde Maltepe Gülsuyu’nda düzenlenen operasyonla yakalandı.

M.V sorgusu için Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliğine götürüldü. E.D.E’yi yakalama çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Kusura bakmayın.Bir kız şu tipde bir insanla yaşıyorsa onunla sevgili olabilmişse başına gelecek her türlü kötü şeyi baştan kabullenmiş demektir.
@tan_ma valla yitip giden gencecik bir can var ama dediğinde de haksız değilsin ben erkek başıma muhattab olmam bu tiplerle nasıl sevgili olabiliyorlar anlamış değilim
nasıl bi yer oldu bu ülke. 17 yaşında reşit olmayan bi kız 1.5 yıldır biriyle beraber yaşıyor. elle tutulur yanımız kalmadı. kelimeler kifayetsiz maalesef.allah rahmet eylesin demek gelmiyor içimden. yine de yazık olmuş
Kızlar ayrılmak istiyorsanız son görüşmeye asla gitmeyin ne gerek var , hep son görüşme sonunuzdur, birde eli silahlı uyuşturucu bağımlıları cazip gelmesin pis ruhunuza sonunuz satılmak olabilir
Geri Dön