KADIN

Makyajınıza seviye atlatın! Highlighter'ı doğru kullanma teknikleri

Highlighter, sıklıkla kullanılan makyaj malzemeleri arasında yer alır. Cildi daha parlak ve ışıltılı gösteren highlighterları kullanırken vereceğimiz tavsiyelerden faydalanabilirsiniz. Highlighterları doğru kullandığınız takdirde halihazırda sahip olduğunuz özelliklerinizi ön plana çıkararak dikkat çekebilirsiniz. İşte highlighter kullanma taktikleri...

Makyajınıza seviye atlatın! Highlighter'ı doğru kullanma teknikleri

Gayet basit ve pratik bir şekilde uygulanabilen highlighterları günlük makyaj rutininize rahatça dahil edebilirsiniz. Yine de highlighter uygulaması yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar var. Sizin için araştırdığımız bu noktaları göz önünde bulundurarak makyajınızı bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz. İşte highlighter kullanırken yapılması gerekenler...

DENGEYİ KORUYUN!

  • Highlighter uygulaması yaparken dengeyi korumanız gerekir. Makyajınızın diğer unsurları, highlighter ile beraber ahenkle dans etmeli. Özellikle de sürdüğünüz far ve rujun highlighterla olan uyumunu göz önünde bulundurmalısınız.

  • Sürdüğünüz highlighterın aşırıya kaçmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde yüzünüzde olması gerektiğinden daha yağlı bir görünüm oluşabilir.

  • Pigmentasyonu yüksek olan highlighterları uygularken farın ucuyla biraz ürün almanız çoğu zaman yeterli olur. Böylelikle minik bir fırça darbesiyle parlak bir görünüm yakalayabilirsiniz.

  • Fırçanın yanı sıra parmak uçlarınızı kullanarak da highlighter uygulayabilirsiniz. Parmak uçlarıyla uygulama yapıldığı zaman kullanılan ürün miktarı daha kolay ayarlanabilir.

HIGHLIGHTER UYGULAMA ŞEKİLLERİ VE BÖLGELERİ

  • Makyaj yaparken highlighter kullanarak küçük dokunuşlarla daha parlak ve estetik bir görünüm yakalayabilirsiniz. Highlighter uygularken farklı teknikleri inceleyebilirsiniz. Farklı türlerdeki fırçalar arasından seçim yaparak ürünlerin yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz.

  • Highlighter uygulaması yaparken ürünleri yüzünüzün çeşitli bölümlerinde kullanabilirsiniz. Elmacık kemiklerinize sürmüş olduğunuz highlighter sayesinde daha belirgin ve keskin bir görüntü elde edebilirsiniz.

  • Göz pınarlarınıza highlighter dokunuşu yapabilirsiniz. Bu sayede gözleriniz daha iri görünür.

  • Kaşlarınızın altındaki kaş kemiğine de highlighter uygulayabilirsiniz. Kaş kemiğine uygulanan highlighter sayesinde kaşlarınız olduğundan daha kalkık bir görünüme sahip olur.

  • Dudak bölgesine de farklı şekillerde highlighter uygulayarak hoş bir görünüm yakalamak mümkün. Ruj sürmeden önce dudaklarınızın kenarına ve alt dudağınıza highlighter sürebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde rujunuz daha parlak ve etkileyici görünür. Ayrıca dudaklarınız daha dolgun ve çekici durur.

  • Burnunuzun ucuna uyguladığınız highlighter yüzünüzü daha parlak ve ferah gösterir. Burun kemiğinize highlighter uygulayarak gölgeleme yapabilirsiniz.
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön