HABER

Hizbullah'tan Filistin'e destek çağrısı

BEYRUT (İHA) - Hizbullah Lideri Hasan Nasrallah, Filistinliler'e silah, para ve tıbbi yardım gönderilmesi çağrısında bulundu.

Lübnan'daki Hizbullah Lideri Nasrallah, İsrail'in sabah saatlerinde Beyt Hanun'daki saldırısında 18 Filistinli'nin öldürülmesinin ardından yayınladığı bildiride, Filistin'e silah, para ve tıbbi yardım yapılmasını istedi. Nasrallah, "Ablukaya alınan ve yok edilmeye çalışan Filistinli savaşçılara silah, para ve tıbbi yardım ulaştırılmalı. Bu sayede Lübnan'ın elde ettiği zaferi onlar da devam ettirebilsin" dedi.

Arap liderlerini, İsrail'in Filistin'deki saldırılarına sessiz kalmakla suçlayan Nasrallah, "Arap liderler ne yapıyor? Niçin Siyonistler'in Filistin'de işledikleri suçlara sessiz kalıyorlar? İsrail'in Kana'da ve Beyt Hanun'da yaptığı katliamlar aynı, savaş da aynı" diye konuştu.

Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa, İsrail'in Beyt Hanun'daki katliamını kınadıklarını ve İsrail'in Filistin'deki saldırılarını ele almak üzere acil olarak dışişleri bakanları toplantısı düzenleme kararı aldıklarını ve bizzat bakanları aradığını açıklamıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön