Horoz'dan Aslan'a gözdağı!

Teknik direktörlerin sahaya yenilme düşüncesiyle çıkmadığını, kendilerinin de Galatasaray'ı yenecek güçleri olduğunu ifade eden Denizlispor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, "Galatasaray'ın ne yaptığını biliyoruz. Ona göre tedbir alacağız." dedi.
Turkcell Süper Lig'de Ankaraspor ve Gaziantespor'u evinde mağlup ederek, 36 puana ulaşan Denizlispor, düşme korkusunu üzerinden atmasının ardından üst sıralarda kalıcı olmayı hedefliyor. Bu amaçla hafta sonunda deplasmanda oynayacağı Galatasaray maçından da 3 puan almak isteyen Yeşil - siyahlılar, çalışmalarını sıkı tutuyor. Hazırlıklarını teknik direktör Kurtar nezaretind, Şemikler Haluk Ulusoy Spor Tesisleri'nde sürdüren Ege temsilcisi, özellikle taktik ağırlıklı çalıştı. Antrenmana sakatlıkları bulunan İbrahim Çelik, Abraham Selahattin ve Roman Kratochvil katılmazken, sakatlıkları tamamen geçen Zafer Demir ve Yusuf Şimşek'in bu maçta görev alması bekleniyor.
Antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Güvenç Kurtar, kolay bir maç olmadığını belirterek, "Galatasaray, şampiyonluğa oynayan bir takım. Önümüzdeki sene Şampiyonlar Ligi'ni hedefleyecek. İki takımın bu lige gidecek olması nedeniyle maçlarını ciddiye alıyorlar. Benim tek düşüncem maçtan sonra galip gelelim veya gelmeyelim hakkımızda güzel yorumların yapılmasıdır." dedi.
Her maçta olduğu gibi Galatasaray maçına da galibiyet için gittiklerini de kaydeden Kurtar, "Hiçbir futbolcu hiçbir teknik adam sahaya yenileceğim diye çıkmaz. Galatasaray'ı yenecek gücümüz var. Galatasaray'ın ne yaptığını, nasıl oynadığını biliyoruz. Onlara karşı tedbir alacağız ve nasıl gole gideceğimizin yollarını arayacağız." diye konuştu.
Futbolcularının üst sıralarda kalmak için çok hırslı olduklarını da dile getiren Kurtar, sözlerini şöyle tamamladı:
"Bu hırs Galatasaray maçından değil. Şu anda altıncı sıradayız ve kalan sekiz maçımızda da iyi şeyler yapmak istiyorlar. İyi hazırlanacağız ve oradan herkesin beğenisini kazanıp Denizli'ye puanlarla döneceğiz."

OYUNCULARIN HEDEFİ İLK ALTI İÇİNE GİRMEK
Tecrübeli futbolcu Hasan Yiğit de ligde her maçın zor olduğuna işaret ederek, "Bu sene lig biraz daha renkli geçiyor. Hem alttan hem de üst taraftan kopmalar çok fazla olmadı. Biz kendimizi ilk altının içinde bulmak istiyoruz. Galatasaray'ın gücü belli ancak hiçbir zaman yenilmeyecek bir takım yok. Biz de bu aralar formdayız, iyi oynuyoruz. Hedefimiz puan almak, bunu yapacak gücümüz var." şeklinde konuştu.
Orta saha oyuncusu Zafer Demir ise şunları söyledi: "Biz her maçımıza ciddi bir şekilde çalışıyoruz. Yani bize Kasımpaşa'da fark etmiyor Galatasaray'da. Biz iyi bir takımız ve şu sıralarda gündemdeyiz. Oraya boşuna gitmiyoruz, puan için gidiyoruz. 3 puan olmazsa 1 puan alarak şehrimize gelmek istiyoruz. Galatasaray'a ezilmeden, kendi oyunumuzu kabul ettirmek istiyoruz."