HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Hüseyin Çelik: Cumhurbaşkanı hadiseyi başlatan kişi oldu

Hüseyin Çelik gündemdeki Bülent Arınç-Melih Gökçek arasındaki gerilimi yorumladı: ‘Cumhurbaşkanı, bize kendi meselemizi medyada, çarşıda pazarda konuşmayacağız’ fakat son hadiseyi başlatan kişi oldu.

Hüseyin Çelik: Cumhurbaşkanı hadiseyi başlatan kişi oldu

İşte Hüseyin Çelik'in açıklamalarından satırbaşları:

Dünyanın en yüksek tepesi Everest Tepesi’dir. Everest Tepesi oradaki varlığı ve duruşunu Himalayalar’a borçludur. Himaliyalar olmazsa Everest olmaz Sayın Erdoğan'ın parti hareketi içindeki duruşu Everest’tir ama o Himalayalar üzerinde duruyor.

"GÖMLEĞİN ÜST DÜĞMESİNİ YANLIŞ İLİKLERSENİZ..."
Sayın Erdoğan yapısı itibariyle bir Ahmet Necdet Sezer olmazdı. Ve daha faal olacağı, ve tamamen icradan kopmayacağı biliniyordu, kendisi tarafından da ifade edildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın bize öğrettiği bir şey vardı. Arkadaşlar “Kendi iç meselelerimizi medyada, çarşıda pazarda konuşmayacağız” diyordu. Biz de buna sıkı sıkıya bağlıydık. Fakat son hadisede Sayın Cumhurbaşkanı meydanın önünde bu meseleyi başlatan kişi oldu. Şimdi gömleğin üst düğmesini yanlış iliklerseniz aşağı kadar yanlış gelir.

"BEN TAYİN ETMEM, HADDİM DEĞİL"
Kardeş kavgasında birini tarafında olduğunuz zaman kavganın körükleneceği anlamına gelir. Sayın Arınç söz üstadı bir ağabeyimizdir. Benim ‘ağabey’ dediğim bir insandır. Onun ne demesi gerektiği, ne dememesi gerektiğini ben tayin etmem, haddim değil.

"ARINÇ BUNU TERCİH ETTİ"
Sayın Bülent Arınç'ın ne demesi gerektiğini ne dememesi gerektiğini ben söyleyemem, haddime değil. Ben Arınç'ın yerinde olsam şunu söylerdim: Sayın Cumhurbaşkanı'nın eleştirileri dikkatimi çektiği hususlar endişeleri tarafımızdan değerlendirilecektir. En fazla belki şunu söyleyebilirdi: "Keşke Sayın cumhurbaşkanımız bunu kamuoyu ile paylaşmak yerine Sayın Başbakanımız ile paylaşsaydı" deyip orada bırakabilirdi. Herkesin bir üslubu var. Herkesin kendini ifade ediş biçimi var. Sayın Arınç bunu tercih etti.

“GÖMLEĞİN ÜST DÜĞMESİNİ YANLIŞ İLİKLERSENİZ…”
Cumhurbaşkanının eleştirileri sistemin yanlışlarını göstermeye dönem olabilir?

Sistemin arızalı olduğunu, sistemde sıkıntılar olduğunu göstermek için kendi içinizdeki tartışmalarla faizleri tahrik etmeniz gerekmez. Bir itfaiyeci itfaiye teşkilatının çok önemli olduğunu göstermek için sağda solda yangın çıkarmaz kardeşim.

“KİMSE İSMET SIFATINA SAHİP DEĞİL”
Sonuçta Ak Parti meleklerden oluşan bir topluluk değil, insanlardan oluşan bir topluluktuk. İsmet sıfatı peygamberlere hastır. Günahsızdık, hatasızlık sıfata peygamberlere hastır. Sayın Cumhurbaşkanımızda başta olmak üzere hiçbirimiz ismet sıfatı sahip değiliz.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler