Hüseyin ve Yattara çağrıldı!

Trabzonspor'da sezon sonu 17 futbolcunun sözleşmesinin sona erecek olması yönetimi sıkıntıya soktu. Yönetim, kaptan Hüseyin ve Yattara'yı görüşme odasına davet ederken, diğer futbolcular hakkında teknik direktör Ersun Yanal'ın vereceği karar bekleniyor. Kiralık olarak gönderilen 10 genç futbolcunun durumu ise belirsizliğini koruyor.

HÜSEYİN'İN TEKLİFİ KABUL ETMESİ BEKLENİYOR! Trabzonspor yönetim kurulu bir taraftan gelecek sezonun kadrosunu kurmak için çalışmalarını yürütürken, bir taraftan da iç transfer çalışmalarını sürdürüyor. Trabzonspor'da sezon sonu 17 profesyonel futbolcunun sözleşmesinin sona erecek olması, yönetimi sıkıntıya soktu. Bordo - mavili kulüpte A takımda forma giyen Çağdaş, Tolga Seyhan, Yattara, Hüseyin, Musa Büyük, Sayed Moawwad ve Cem Demir'in sezon sonu serbest kalma ihtimallerine karşın girişimlerini sürdüren yönetim, ilk etapta kaptan Hüseyin ve Gineli futbolcu İbrahima Yattara'ya sözleşmelerini uzatmaları için teklif getirecek. Kaptan Hüseyin'in kulüple yeni bir sözleşme imzalamasına kesin gözü ile bakılırken, bordo - mavili kulübe 2003 yılında transfer olan ve 5 yıldır Trabzonspor formasını aralıksız olarak giyen Yattara'nın yeniden masaya oturup oturmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

YATTARA'NIN DURUMU BELİRSİZ! Trabzonspor yönetim kurulu ise, sezon sonu bitecek olan Yattara'nın sözleşmesinde bir yıllık daha opsiyon bulunduğunu işaret ederek, bunu kullanacaklarını söylediler. Başkan Sadri Şener, Yattara'nın takımdan ayrılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirterek, "Futbolcunun bir yıllık daha opsiyonu var. Ancak biz ona daha uzun yıllar Trabzonspor formasını giymesi için teklifte bulunacağız" dedi.
Öte yandan gelecek sezon Türk vatandaşı olmaya karar veren Yattara'yı başta Galatasaray olmak üzere, Fenerbahçe ve Beşiktaş takımları transfer etmek istiyor. Bordo - mavili yönetim ise Yattara'yı yuvada tutabilmek için futbolcunun bonservis bedelini oldukça yüksek tutuyor. Bugüne kadar ismi bir çok kez İstanbul kulüpleri ile anılan Gineli yıldız İbrahima Yattara'nın en büyük sıkıntısı ise çocuklarını Trabzon'da okutacak, Fransızca eğitim veren bir okul bulunmaması. Başkan Sadri Şener, Yattara'ya bu konuda çözüm bulacağına dair söz vermişti.

5 FUTBOLCU YANAL'A BAĞLI
Öte yandan bordo - mavili kulüple sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan Çağdaş Atan, Musa Büyük, Tolga Seyhan ve Cem Demir kendilerine yeni bir teklif yapılmasını bekliyor. Bordo - mavili takıma devre arasında yarım sezonluğuna kiralık olarak gelen Sayed Moawwad'ın kaderini ise önümüzdeki maçlarda sergileyeceği performans belirleyecek. Trabzonspor yönetim kurulunun, sezon başı Shatkar Donetks'ten bir yıllığına kiralık olarak alınan Tolga Seyhan ve uzun bir sakatlık döneminin ardından kadroya giremeyen Musa Büyük ile yollarını ayırması bekleniyor. Bu 5 futbolcu hakkında Ersun Yanal'dan rapor isteyen yönetimin, Konyaspor'a sezon sonuna kadar kiralık verilen Yusuf Kurtuluş ve Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a kiralık olarak verilen Ufukhan'ın sözleşmelerini uzatması bekleniyor. Sözleşmeleri bitecek olan ve çeşitli kulüplerde kiralık olarak forma giyen genç futbolcular Muhammed, Zafer, Enis, Emre, Erhan, Eyüp Kadri, Feridun ve Sefa'nın durumunun ise önümüzdeki günlerde masaya yatırılacağı vurgulandı.