HABER

İbrahim Ömer Gönül kimdir, aslen nereli? SPK yeni başkanı İbrahim Ömer Gönül kaç yaşında ve hangi görevlerde bulundu?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanlığına Cumhurbaşkanı kararıyla İbrahim Ömer Gönül atandı. Yapılan SKP ataması Resmi Gazete’de de yayımlandı. Gelişme sonrası Gönül'ün hayatı ve kariyeri merak edildi. Peki İbrahim Ömer Gönül kimdir, aslen nereli? SPK yeni başkanı İbrahim Ömer Gönül kaç yaşında ve hangi görevlerde bulundu? İşte hayatı ve merak edilenler...

İbrahim Ömer Gönül kimdir, aslen nereli? SPK yeni başkanı İbrahim Ömer Gönül kaç yaşında ve hangi görevlerde bulundu?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanlığına, görev süresi dolan Ali Fuat Taşkesenlioğlu'nun yerine İbrahim Ömer Gönül atandı. Ayrıca başkan vekilliğine ise Mutalip Ünal getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı atama kararı, Resmi Gazete'de de yayımlandı. Peki İbrahim Ömer Gönül kimdir?

İBRAHİM ÖMER GÖNÜL KİMDİR?

1973 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Orta öğretimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesinde, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi İktisat bölümünde, yüksek lisansını Atılım Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlamıştır.

İbrahim Ömer Gönül, iş hayatına Şekerbank T.A.Ş.’de başlamış olup Fon Yönetimi bölümünde para piyasaları uzman yardımcısı ve uzmanı olarak çalışmıştır. 2004 yılında Sermaye Piyasası Kurulunda göreve başlayarak Kurumsal Yatırımcılar Dairesinde görev yapmıştır. Sonrasında Personel Müdürü ve Daire Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra 2014 senesinde ise Kurul Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

ibranim-omer-gonul-9zkx_cover

Mevcut görevini sürdürmeye devam ederken 18 Nisan 2022 tarihinde ise Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı olarak görevlendirilmiştir. İbrahim Ömer Gönül iyi derecede İngilizce ve orta seviyede Almanca bilmektedir. Gönül, evlidir ve 2 çocuk babasıdır.


Keşfet


En Çok Aranan Haberler