HABER

İftara ne kadar kaldı? İftara kaç saat var?

Mesai bitimleriyle beraber iftara ne kadar kaldı, iftara kaç saat var, iftar saatleri yoğun olarak aratılmaya başlandı. İftara ne kadar kaldı sorusuna cevap olarak, güzel bir iftar saati rehberi hazırladık, iftar saatine kadar gerekli iftar programlarınızı yapabilirsiniz. İftar saatleri her ilde farklı olsa da hemen hemen birkaç dakikalık farklar görülüyor. İşte iftara ne kadar kaldı, iftara kaç saat kaldı sorusunun cevabı.

İftara ne kadar kaldı? İftara kaç saat var?

2017 Ramazan ayı sıcaklıklar bakımından geçen yıla oranla biraz daha zorluk derecesi düşük. Gün içerisinde, özellikle haftaiçi çalışma saatlerinde trafik yoğunluğu nedeniyle iftara ne kadar kaldı, iftara kaç saat gibi sorular soruluyor. Saat, dakika, üstelik saniye hesaplarının bir matematik profesörü derecesine dayandığı bu dakikalarda sizler için bir iftar saati rehberimiz var. Eğer yolda yakalandıysanız, bu iftar saatine göre programınızı düzenleyebilirsiniz.

İFTARA NE KADAR KALDI? İFTARA KAÇ SAAT VAR?

İFTAR SAATİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

İftarda, boş mideyle yemeğe başlanırsa ilerleyen saatlerde mide ağrıları çekebilirsiniz.. Oruç, oda sıcaklığında su içilerek açılırsa daha sağlıklı olur. İftariyelik olarak nitelendirilen hurma, peynir, zeytin veya pastırmadan tadımlık yenilmesi daha uygundur. Yemeğe bir kase çorba ile başlanmalı. Biraz ara verdikten sonra, özellikle Ramazan'ın ilk haftası zeytinyağlı bir sebze yemeği ve salata ile iftar tamamlanabilir.

Sahur ve iftarda sıvı alımı çok önemlidir; iftardan sahura kadar azar azar fakat sık sık su tüketmeli, mideyi dinlendiren, hazmı kolaylaştıran ıhlamur, nane, rezene, papatya gibi bitki çayları, taze sıkılmış meyve ve sebze suları, komposto gibi içecekler içmelidir. Yine sahurda ayran ve kefir tüketmek de hem doyurucu, hem de sıvı alımına yardımcı olduğu için doğru bir seçimdir.

2-3 adet kuru hurma+1-2 bardak su.
3-4 adet tuzsuz zeytin+ 1-2 bardak su (tuz, susama hissini artırdığı için tuzsuz zeytin tercih edilmeli).
Kara kayısı kurusu (özellikle sindirim sistemi şikayeti olanlar için birebirdir).
Kara erik kurusu yine sindirimi düzenler, lif-posa açısından oldukça zengindir. Bu yiyecekleri, iki bardak suyla tüketin.

Geri Dön