İki Rus savaş gemisi peş peşe İstanbul Boğazı'ndan geçti

Rus savaş gemileri peş peşe İstanbul Boğazı'ndan geçti. 158 borda numaralı savaş gemisinde bir Rus askerinin geminin ön bölümünde silah ile sipere yatması dikkat çekti.

İki Rus savaş gemisi peş peşe İstanbul Boğazı'ndan geçti

Rusya'nın Karadeniz filosuna ait olan 158 borda numaralı 'Caesar Kunikov ' ve 151 borda numaralı 'Azov' saat 16.00 sıralarında Karadeniz'den İstanbul Boğazı'na giriş yaptı. Yaklaşık 1 saatte Fatih Sultan Mehmet Köprüsü altına ulaşan gemilere sahil güvenlik botları da eşlik etti.

BOĞAZ'DAN BÖYLE GEÇTİLER

4 yıl önce bir askerin omzunda füze ile geçiş yapması nedeniyle gündeme gelen 158 borda numaralı savaş gemisinde bu kez bir Rus askerinin geminin ön bölümünde silah ile sipere yatması dikkat çekti.

rusgemisi

Savaş gemilerinden çok sayıda askerin güvertede boğaz kıyısını izlediği bazı askerlerin ise geminin ön ve arka kısmında silahlı nöbet tuttuğu görüldü. Yaklaşık 1,5 saate boğaz geçişini tamamlayan 2 gemi, Marmara Denizi'ne açıldı.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Farklı ülkelere ait savaş gemileri çok rahatlıkla boğazdan geçebiliyor.. Ne diyelim baştakilere Allah akıl fikir versin..
montro boğazlar sözleşmesine göre doğal boğazlardan Savaş durumu haricinde bu antlaşmaya imza atan her ülke geçebilir ancak yapay boğazlardan ücret karşılığında geçilebilir
rusya ililişkiler güçlenmeli avrupalılar ikiyüzlü hele hele abd tam bir emperyalist rusya ile çin ortaasya ve dost ortadoğu ülkeleri ile işbirliği güçlenmeli rusya her daim türk devletine destek olmuştur cumhuriiyet dönemi abd 10 bin km öteden gelen bir şeytan uzak durun natodan çıkalım
@deniz079 ha.ha tam bir komedi yazdıkların nato ya neden kimin yüzünden girdik rusların kızıl elması istanbuldur hayalleri sıcak denizlere inmektir yamurdan kaçıyorken .doluya yakalanmayalım bu doğu avrupada bunca ülke ruslar çok iyi olsaydı natoya üye olmazdı
bizim gemiler gitse anında batırırlar satma artık ülkeyi hırsız miden genişledi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler