HABER

İkinci kez büyük ikramiye vuran bileti sattı

Isparta'da yılbaşı özel çekilişinde 30 milyon TL'lik ikramiyeyi kazanan 3326924 nolu çeyrek biletin satıldığı bayi belli oldu.

ISPARTA (İHA) - Milli Piyango'nun 31 Aralık 2009 gecesi yaptığı yılbaşı özel çekilişinde 30 milyon TL'lik ikramiyeyi kazanan 3326924 nolu çeyrek biletin satıldığı bayi belli oldu. Bayi Ziya Danışman, biletin Isparta'ya çıkmasından oldukça memnun oldu.

Kutlubey Mahallesi Cafeler Sokağı'nda faaliyet gösteren 3 nolu bayi Ziya Danışman, 1988 yılında da tam bilete isabet eden büyük ikramiyeyi satan isim olmuştu. 7,5 milyon TL'lik ikramiyenin 3 nolu bayiden satıldığını duyan vatandaşlar, hayretlerini gizleyemediler.

1977 yılından beri bilet bayiliği yaptığını söyleyen Danışman, duygularını şöyle dile getirdi: "Eski bir bayi olarak bizim buraya isabet etmesi çok mutlu etti bizi. Gece 00.00'da çekiliş oldu. Çekilişte baktık ki Isparta kazandı. Kendi aldığım bilete de baktım, tek rakamla kaybettim. Bu iş nasıl oldu diye inanamadım. Şimdi teselli ikramiyesi alacağım. Yıllar önce de 1988 yılında Afyonkarahisar'ın Başmakçı ilçesinin Çığrı köyünden bir halıcı geldi ve bir bilet aldı. Adam 3 gün sonra Türkiye'nin en büyük

ikramiyesine sahip olduğunu gazeteden okudu. Bu biletler 1'den 100'e kadar seri halindedir. Çıkana hayırlı olsun diyorum. Parasını iyi değerlendirmesini diliyorum. Isparta'ya yararlı işler yapmasını diliyorum. Kime çıktığını şu an bilemiyoruz. Bu bileti 15-20 Aralık 2009 tarihleri arasında sattık. Türkiye'nin en büyük ikramiyesinin Isparta'ya çıkmasından dolayı büyük mutluluk yaşıyoruz. İnşallah Isparta'ya yatırım yapar. İçime doğmuştu. Daha önce de gazetecilere bunu söylemiştim ve çıktı. Ben işsizlere çare olmasını diliyorum."

"GARİBANA YARDIMCI OLSUN"

Bayiyi kutlamaya gelen Erhan Çetinkaya ise, "Hayırlı uğurlu olsun. Garibanlara yardımcı olmasını istiyorum. İyi değerlendirsin. İşsizlere iş imkanı sağlasın. Isparta'da yardıma muhtaç insan çok. Onları unutmasın" dedi. Danışman'dan satın aldığı bilete amorti vuran Ramazan Erdinç de "Burası uğurludur. Kime çıktığını bilmiyoruz ama dileriz Ispartalı biri almıştır. Asker ailelerinden biri de alıp gitmiş olabilir. Temennimiz paranın Isparta'da kalması" dedi.

Gazetecilerin röportaj yaptığı sırada ikramiyeyi tek numarayla kaçıran İlker Yılmaz da bayiye gelerek biletini gösterdi. Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) öğrencisi Yılmaz, "Ben uyuyordum. Ne olduğunu anlayamadım. Büyük ikramiyeyi 1 numarayla kaçırmanın üzüntüsü içindeyim. Hiçbir hayalim yoktu. Ama şoka girmedim. Bir numarayla kaçırmayıp büyük ikramiyeyi kazansaydım asıl o zaman şoke olurdum. Arkadaşlar sabah uyandırdı beni ve tek numarayla kaçırdığımı söylediler" şeklinde konuştu. 7 bin 500 TL teselli ikramiyesi kazanan Yılmaz'a bileti Ziya Danışman'ın oğlu Zeki Danışman'ın çektiği öğrenildi.

Geri Dön