HABER

İmamlardan başı açık namaza tepki

BURSA (İHA) - Türk Diyanet Vakıf-Sen Bursa Şubesi, kadın ve erkeklerin birlikte, başı açık namaz kılması olayına tepki gösterdi.

Türk Diyanet Vakıf Sendikası Bursa il binasında açıklama yapan Şube Başkanı Hilmi Şanlı, "Bin 400 yıllık ibadet şeklimizi Hıristiyanlaştırmak isteyen, halkımızın inanç ve ibadet anlayışını yozlaştıran 3-5 kişinin şovunu esefle kınıyoruz" dedi. Bu tür durumların yaşanmaması için cami görevlilerine yetki isteyen Şanlı, medyanın da camilere sokulmamasını da istedi.

Yaşanan olayların dış kaynaklı provokasyonlar olduğunu öne süren Şanlı, "Ülkemizin birliğini ve beraberliğini bozmak isteyenler, son günlerde ülke gündemini meşgul eden kadınlı-erkekli, başı açık namaz kıldığını zannedenler, misyonerlik Müslümanlığının öncüleridir.

Çünkü namaz İslam'ın şartlarından biridir. Namaz kılmanın da şartları vardır. Namaz kılan bir bayanın mutlaka el ve yüzünün dışında kalan uzuvlarını örtmesi gerekir. Peygamber Efendimiz zamanında da, cemaate kılınan namazda, öndeki safta erkekler, arkasında çocuklar, en son safta ise bayanlar yer almıştır. O halde karışık namaz kılmak mümkün değildir" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler