HABER

İmece usulü cami

UŞAK (İHA) - Uşak'ta, Dikilitaş mahallesi sakinlerinin imece usulü yaptırdığı Taşlı Camii'nin temeli törenle atıldı. Caminin 100 milyar liraya mal olacağı bildirildi.

Yıllardır mahallelerinde cami eksikliğini hissettiklerini belirten mahalle sakinleri, temel atma töreninde bir araya geldi.

Cami arsasının Uşak Belediyesi tarafından kendilerine ücretsiz olarak verilmesinin ardından hemen inşaata başlayan mahalle sakinleri, kısa bir sürede camiyi hizmete sokacaklarını söyledi.

2 bin 738 metrekare alan içerisinde Dikilitaş Taşlı Camii'nin yapımına başladıklarını ifade eden Dikilitaş Muhtarı Hakkı Başyiğit, caminin tamamlanmasıyla mahalle büyük bir eksikliğin giderileceğini söyledi.

Taşlı Camii temel atma törenine Uşak Vali Yardımcısı Abdül Kadir Güzeloğlu, Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Müftü Osman Akdemir ve vatandaşlar katıldı.

Cami yaptırmak kadar caminin içerisine cemaatle doldurmanın da önemli olduğunu ifade eden Uşak Vali Yardımcısı Abdül Kadir Güzeloğlu,"Bugün burada çok hayırlı bir temel atma töreni yapıyoruz. Ancak sizlerden camilerimizi doldurmanızı istiyorum" dedi.

Temel atma törenine gelen Vali Yardımcısı Güzeloğlu'nun ayağındaki rahatsızlık sebebiyle bir ayağında ayakkabı yerine terlik olması dikkat çekti.

Caminin yaklaşık 100 milyar liraya mal olacağı belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön