HABER

İngilizler fransız kültürünü yeniden keşfetti

Fransız kültürünün Fransa sınırları dışında tanıtıldığı en büyük organizasyonlardan olan Fransa Show 2010, İngiltere'nin başkenti Londra'da başladı.

Londra'daki Earl's Court Exhibition sergi salonunda başlayan Fransa Show 2010'da İngilizler Fransa kültürünü yeniden keşfetti. Turizm, emlak, yaşam tarzı, yemek kültürü, pazarı ve özgün kan-kan dansının tanıtıldığı fuara 25 binin üzerinde bir katılım bekleniyor.

Fuarın organizatörlerinden Miller Hogg bir çok İngiliz'in Fransa'yı ziyaret ettiğini, ancak fuarın yemek, dil ve kültürün nasıl bir şey olduğunu ziyaretçilere bir kez daha hatırlattığını söyledi. Ziyaretçilerden Sandra Eros İHA'ya yaptığı açıklamada, Fransa'yı ve seyahat etmeyi sevdiği için fuara davet edildiğini söyleyerek, giderek daha fazla Fransız hayranı olan ve takdire şayan yabancı tatları öğrenen İngilizler için fuarın bir fırsat olduğunu ifade etti.

Ziyaretçiler fuarda metal bilyelerle oynanan Petank oyununu oynama ve Fransa'ya özgü lezzetleri ve şarapları tatma fırsatı buluyorlar. Ziyaretçiler ayrıca ünlü Fransız aşçı Jean-christophe Novelli'nin verdiği ücretsiz sunumlara da katılabiliyor. Fuardaki peynir standının sahibi Lavuri İHA'ya yaptığı açıklamada Fransa Show'un İngilizlere, Fransa'nın en iyi ineklerinin verdiği en iyi Fransız peynirini tatma imkanını sunduğunu söyledi. Jill Payne isimli bir ziyaretçi ise fuara geliş sebebinin, Fransa'ya tatile gitmeyi planladığı için olduğunu söyledi.

Fransa Show 2010 Pazar akşamına kadar gezilebilecek.

Geri Dön