İngiltere Başbakan'ı istifa etti!

İngiltere Başbakanı Theresa May Brexit çıkmazı nedeniyle istifa kararını açıkladı. May Kraliçe'yi bilgilendirdiğini söyleyerek resmen 7 Haziran'da görevini bırakacağını duyurdu.

Muhafazakar Parti yönetimi ile Başbakanlık konutu "10 Numara" bir araya gelen May, görüşmenin ardından basına yaptığı açıklamada, 7 Haziran’da parti liderliğini bırakacağını ilan etti.

"Brexit’i hayata geçirememiş olmak benim için derin bir pişmanlıktır ve öyle kalacaktır." ifadesini kullanan May, yeni parti lideri seçilene kadar başbakanlığı sürdüreceğini kaydetti.

Yaklaşık 3 yıldır başbakanlık görevini yürüten May, istifasını duyurduğu konuşmasının sonunda gözyaşlarına hakim olamadı.

May, detaylarını hafta başında açıkladığı yeni Brexit anlaşması paketi nedeniyle kabinesinin ve milletvekillerinin tepkisini çekmişti.

May'in AB ile vardığı Brexit anlaşması parlamentoda daha önce üç kez reddedilmişti.

Theresa May'in liderliğindeki partinin, ülkede dün yapılan Avrupa Parlamentosu seçimlerinde büyük yenilgi alması bekleniyor.

May ile bugün görüşen parti yönetiminin, İngiliz siyasetçiyi istifaya zorladığı belirtiliyor.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
darısı başımıza
namuslu adammış
kadın la o
@tarikyildiz_044 İNGİLTERE,İTİBARDA TASARRUF OLMAZ DEYİP,ÜLKENİN İÇİNE ETMEMİŞLER.YILLARDIR 10 NOLU MÜTEVAZİ EVDE OTURUYORLAR.
haberi bari okusaydın olmadı resmine baksaydın kadın la o kadın
adam daha fazla dayanamadı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler