HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

"İnşallah AK Parti ile birlikte çalışırız"

Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) milletvekili seçilen Kemal Derviş, "Daha yüksek gelir düzeyi, iyi kalkınma hızına erişmek, daha fazla iş, istihdam ve AB konusunda inşallah AK Parti ile birlikte çalışırız. Ortak ulusal hedefi gerçekleştirmek için el ele her şeyi yaparız" dedi.

"İnşallah AK Parti ile birlikte çalışırız"

Kemal Derviş, saat 08:40 sıralarında Ankara'ya gitti. Basın mensuplarının soruları üzerine Atatürk Havalimanı'nda açıklama yapan Derviş, seçimlerin Türkiye'ye hayırlı olmasını dileyerek, "Bu yarışı AK Parti kazandı. Büyük farkla ileride ve tek başına hükümeti kurabilecek. Biz de CHP olarak oylarımızı ciddi biçimde arttırdık ve biz de muhalefet görevimizi yapacağız. AK Parti, Türkiye'yi yönetebilirse hepimiz için iyi olacak. Kendilerine başarılar diliyorum. Her demokraside olduğu gibi muhalefetin görevi, Türkiye'ye yararlı olan her adımı desteklemektir. Yararlı görmediğimiz adımlar olduğunda onları eleştirmek görevimiz. Daha iyisi nasıl yapılabilir, onu da ortaya koymaktır" diye konuştu.

"İNŞAALLAH BİRLİKTE ÇALIŞIRIZ"

Kemal Derviş, eleştiriye dayalı muhalefetin yararlı olmadığını ifade ederek, "Eleştiri önemlidir ama alternatifi nedir, onun belirtilmesinde yarar görüyorum. Sayın Erdoğan, açıklamasında önceliği AB'ye verdi. Bundan dolayı memnuniyet duyuyorum. Gerçekten önemli, fazla vakit yok. 12 Aralık'ta zirve toplanıyor. Bu konuda da CHP, AB yönünde atılacak her adıma destekçi olacaktır. Bu, Türkiye'nin hedefidir. Daha yüksek gelir düzeyi, iyi kalkınma hızına erişmek, daha fazla iş, istihdam ve AB konusunda inşallah AK Parti ile birlikte çalışırız. Ortak ulusal hedefi gerçekleştirmek için el ele her şeyi yaparız" şeklinde konuştu.

"BU KONUDAKİ HASSASİYETİMİZ, CHP OLARAK HER ZAMAN ÖNEMLİDİR"

Demokrasinin, sadece bir seçimi kazanıp istediğini yapmak rejimi olmadığını vurgulayan Kemal Derviş, "Anayasa ve yasalar çerçevesinde çalışmaktır. Buna saygılı davrandığı takdirde, hepimiz çok daha iyi bir şekilde ülkemiz için çalışabiliriz. Anayasamıza kesin saygı, özellikle laik cumhuriyete kesin saygı gerekiyor. İnsanlar, inanç dünyalarını istedikleri gibi, herhangi bir baskıya maruz kalmadan yaşamalıdır. Hiçbir şekilde politika ile inanç dünyası ve din birbirine karıştırılmamalıdır. Bu konudaki hassasiyetimiz, CHP olarak her zaman önemlidir. Çok partili çok koalisyonlu düzen, Türkiye'ye son 15 yılda çok zarar vermiştir" dedi.

Kemal Derviş, açıklamasının ardından THY'ye ait tarifeli uçakla Ankara'ya hareket etti.

Kaynak: İHA

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler