HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Instagram DM’de ekran görüntüsü alma: Instagram DM’de (Direkt Mesajlarda) ss (ekran görüntüsü) alınca bildirim gider mi?

Instagram günümüzde birçok kullanıcıya sahip olan sosyal medya uygulamalarından biridir. Özellikle Direkt Mesaj olarak bilinen DM mesajlaşma bölümü iletişim kurma açısından çok fazla kullanılmaktadır. Kullanıcılar bu bölüme gelen herhangi bir mesajın ekran görüntüsünü aldığında karşı tarafa bildirim gidip gitmediği konusunda kuşku duyabilir. Peki, Instagram DM’de ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır, Instagram DM’de (Direkt Mesajlarda) ss (ekran görüntüsü) alınca bildirim gider mi?

Instagram DM’de ekran görüntüsü alma: Instagram DM’de (Direkt Mesajlarda) ss (ekran görüntüsü) alınca bildirim gider mi?

Instagram birçok kullanıcının sıklıkla ziyaret ettiği sosyal medya platformlarından biridir. Çok sayıda kullanıcı zamanının büyük bir kısmını bu uygulama içerisinde geçirir. Uygulama içerisinde kullanıcılara sunulan birçok farklı özellik vardır. Bu özelliklerden biri de DM denilen özel mesajlaşma bölümüdür. Kullanıcılar bu mesajlaşma bölümünden birbirleriyle iletişim kurabilir. Bu noktada DM üzerinden işlem yapan kullanıcılar için karşı tarafa bildirim gidip gitmediği önemli bir konudur.

Instagram DM’de ekran görüntüsü alma

Instagram günümüzde çok sık tercih edilen sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Bu platform üzerinde hesap açan kullanıcılar gönderi paylaşımı, video paylaşımı, hikâye paylaşımı, canlı yayın açma gibi birçok özelliği kullanmaktadır. Özellikle Direkt Mesaj olarak bilinen ve kısaca DM olarak ifade edilen mesajlaşma bölümü aktif olarak kullanılan bir bölümdür. Bu mesajlaşma kısmından kullanıcılar birbirleri ile doğrudan etkileşime geçebilmektedir. Sohbet edebilme imkânı da tanıyan bu bölümle alakalı Instagram DM’de ss alınca bildirim gider mi konusu oldukça önemlidir.

Öncelikle uygulama içerisinde kullanıcıların ss denilen ekran görüntüsü alma hakları bulunmaktadır. Kullanıcılar hangi cihazları üzerinden uygulamaya giriş yapıyorsa o cihazın ekran görüntüsü alma tuşunu kullanabilir. Instagram DM ekran görüntüsü bildirimi ise anlık paylaşımlar için geçerlidir.

Instagram DM’de (Direkt Mesajlarda) ss (ekran görüntüsü) alınca bildirim gider mi?

Instagram sosyal medya uygulaması içerisinde birçok farklı özellik mevcuttur. Bu özelliklerden en sık kullanılanı ise DM bölümüdür. Mesajlaşma bölümü olarak da tabir edilen bu kısımda kullanıcılar birbirlerine içerik gönderebilmektedir. Bu noktada Instagram Direkt Mesajlarda ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi konusu karşımıza çıkabilir.

DM bölümünde normal sohbetin ss'i alındığında karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmemektedir. Ancak karşı taraf anlık olarak bir içerik gönderdiğinde diğer kullanıcı bu paylaşımın ekran görüntüsünü aldığında bildirim gitmektedir. Bu uyarı sadece DM bölümünde mesajı yana kaydırınca ortaya çıkmaktadır. Ancak hikâye veya gönderilerin paylaşıldığı diğer bölümlerde ise ekran görüntüsü alınsa dahi karşı tarafın bundan haberi olmamaktadır.

Instagram DM de ekran kaydı alınca bildirim gider mi?

Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan ve milyonlarca kullanıcıya sahip olan sosyal medya uygulamalarından biri Instagram’dır. Instagram sosyal medya uygulaması içerisinde kullanıcılar birçok özelliği rahatlıkla kullanabilmektedir. Bu özelliklerden biri de mesajlaşma bölümüdür. Bu kısımdan kullanıcılar birbirleri ile iletişime geçebilmekte ve birbirlerine içerik gönderebilmektedir. Bu bölümde bazı kullanıcılar sohbetin tamamını kaydetmek için ekran kaydı alabilir.

Bu bölümde ekran kaydı alındığında karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmemektedir. Ancak kayıt yerine anlık olarak paylaşılan bir içeriğin ekran görüntüsü alınırsa bu konu ile ilgili karşı kullanıcıya bildirim gider.

Youtube


En Çok Aranan Haberler