HABER

Instagram Reels etkisi: Instagram, keşfet butonunu değiştiriyor!

Instagram Reels geçtiğimiz hafta ülkemizde kullanıma sunuldu ancak tartışmaları hala bitmedi. Twitter'da paylaşılan bazı ekran görüntülerine göre Instagram, Instagram Reels için keşfet butonu değiştirme kararı aldı.

Instagram Reels etkisi: Instagram, keşfet butonunu değiştiriyor!

Instagram Reels geçtiğimiz hafta ülkemizdeki Instagram kullanıcılarına açıldı. Kullanıma açılır açılmaz Instagram ana sayfalarına Reels videoları düşmeye başladı. Bu da Instagram Reels'in kullanıcılar tarafından kabul gördüğünün ilk işaretiydi. Daha fazla Instagram Reels videosuna ulaşmak isteyen Instagram kullanıcıları ise Keşfet'te yer alan Reels sekmesine girerek, bu videoları izleyebiliyorlardı. Fakat ortaya çıkan ekran görüntüleri, Instagram'ın yakında keşfet butonunu tamamen Reels'e bırakacağını gözler önüne serdi.

INSTAGRAM REELS BUTONU GELİYOR

Her şey teknoloji yazarı Josh Constine tarafından paylaşılan bir tweet ile başladı. Constine, Instagram ana sayfasında Instagram Reels butonun eklenmesi gerektiğini söyledi. Onun bu tweet'inden sonra gelen ekran görüntüleri ise, söylediklerinden daha şaşırtıcıydı. Zira, ekran görüntülerinden anlaşıldığı kadarıyla Instagram, keşfet butonu yerine iliştirilen Instagram Reels butonu için test sürecini başlattı.

INSTAGRAM AÇIKLAMA YAPMADI

Ekran görüntülerine bakılırsa, Instagram keşfet butonu yerini Instagram Reels butonuna bırakacak. Bu butonda Instagram Reels videoları, tıpkı Facebook'ta olduğu gibi kişiselleştirilmiş olarak sıralanacak. Keşfet butonu ise Instagram DM simgesinin yanına alınacak. Instagram'ın değişikliği ne zaman gerçekleştireceği ise bilinmiyor. Üstelik sosyal medya platformundan yapılmış herhangi bir açıklama da yok.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
boş insanların ugrak yeri :)))
Geri Dön