HABER

Intel’in ilk akıllı telefonu hazır

Intel’in ilk akıllı telefonu hazır

2011 yılında PC ve mobil platformlar birbirlerine bir adım daha yaklaştı.

Önce Windows, ARM tabanlı işlemcilere destek vereceğini açıkladı. Ardından da Intel, Google ile işbirliği yapacağını ve Atom işlemcilerin Android’i destekleyeceğini duyurdu.

Akıllı telefon pazarında en merakla beklenen hamlelerden biri Intel’in piyasaya girişi. Masaüstü ve dizüstü pazarında pazar lideri olan Intel, akıllı telefonlarda da ARM’nin üstünlüğüne son vermeyi deneyecek. Dolayısıyla dev Ar-Ge bütçesiyle Intel’in neler yapacakları merak konusu.

Son olarak IDF (Intel Developer Forum) esnasında birkaç saniyeliğine gösterilen referans tasarım hakkında bilgilier çoğalıyor. Intel’in ‘Medfield’ adını verdiği Atom platformunu kullanan bu akıllı telefonu deneme fırsatı bulan bir kaynak, ilk izlenimlerini aktarmış.

Cihazı kullanan kişi, Intel Atom’lu bu telefonun Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile çok iyi çalıştığını söylüyor. Aynı platformu kullananan bir tableti de deneyimleyen kişiye göre Intel Atom + Android 4.0, ARM + Android 3.2’den dikkate değer şekilde daha hızlı çalışıyor. Tabii bu karşılaştırmayı adil kabul edemeyiz zira Android 4.0 ciddi geliştirmeler içeriyor.

Intel’in mobil platformlardaki en büyük problemi olan pil ömrü konusunda da önemli aşama kaydettiği belirtiliyor. Intel Mimari Grubu Başkan Yardımcısı Stephen Smith, pil konusunda en iyi işlemciyle bile rekabet edebileceklerini belirterek ‘’Bu kez farklı’’ diyor.

Smith’in konuyla ilgili önemli bir açıklaması da çıkış tarihi yönünde. Daha önce Medfield tabanlı ürünlerin 2012’de piyasaya çıkacağını açıklayan Intel’e oranla daha net bir tarih veren Smith, yılın ilk yarısında Intel Atom kullanana tablet ve akıllı telefonlardan piyasada olacağını söyledi.

[

****](http://www.scroll.com.tr/61295/video-inceleme-samsung-galaxy-note/)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
bırakın artık milleti galyana getirmeyi yok 24 ay tahahütlü yok tarifeye ek nekadar aptallarsınız bukadar soyguncu oldugunuzu bilmiyordum adam gibi 10ay taksit yapın tahahüt olmadan hangi ülkede yaşıyoruz yazıklar olsun bütün gsm şirketlerine
Geri Dön