HABER

İnternet artık hayatın parçası

WASHINGTON (İHA) - Amerika Birleşik Devletleri'nde internet, tam anlamıyla artık insan hayatının bir parçası haline geldiği.

"The Pew Internet and American Life Project" adlı kuruluş tarafından internet kullanıcıları arasında yapılan araştırmada, internet kullanıcılarının, bir şeylere sahip olmadan önce bilgi almak için internete olan güvenlerinin ve beklentilerinin arttığını ortaya koydu.

Araştırmada, İnternet kullanıcılarının yüzde 60'lık kısmının olaylara bu şekilde yaklaştığını ve yapmak istedikleri veya almak istedikleri bir şeyle karşılaştıklarında direk olarak başvurmak yerine internetten bu durumu araştırdıklarını ve internete olan güvenin artmaya başladığı açıklandı.

Açıklamada geri kalan yüzde 40'lık kısmın internet kullanıcısı olmadığını ve alınan bilgilerden faydalanma imkanlarının olmadığı ortaya çıktı.
Habere göre örneğin kullanıcılarının doktora gidip gitmeme konusunda karar vermeden önce internette bilgi aradıkları ve doktora gitmeye karar verenlerin ise internetten doktora soracakları soruları bulmaya çalıştıkları kaydedildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön