HABER

iPhone 4S’e Galaxy Nexus darbesi

iPhone 4S’e Galaxy Nexus darbesi

Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 4S, eleştirilere rağmen iyi satış rakamları yakaladı.

Fakat Google’ın karşı hamlesi olan Galaxy Nexus, iPhone 4S için ciddi bir rakip olacak gibi görünüyor. Cihazın ilk test sonuçları iPhone 4S’i geride bıraktığını gösteriyor.

iPhone 4S tanıtıldıktan kısa bir süre sonra lansmanı yapılan Galaxy Nexus, Android 4.0 kullanan ilk cihaz olma özelliğini taşıyor. Samsung tarafından üretilen cihaza hem donanım hem de yazılım açısından çok güveniyor. İlk sonuçlar da bu güveni boşa çıkarmadığını gösteriyor.

Samsung da bir işlemci üreticisi olmasına rağmen Galaxy Nexus, Texas Intruments OMAP 4460 çift çekirdekli işlemci kullanıyor. Bu işlemci Android 4.0 ile birleştiğinde de iPhone 4S’i geride bırakan bir performans sergiliyor. Tüm işlemci testlerinde Apple’ın A5 işlemcili iPhone 4S’ini geçen Galaxy Nexus, grafik ağırlıklı testlerde ise geride kalmış.

Bunun sebebi A5 işlemci ile birlikte kullanılan SGX 543MP2 grafik yongası. Çift çekirdeğe sahip bu yonga, Galaxy Nexus’ta kullanılan SGX 540′tan çok daha güçlü.

Bu arada Apple’ın kurucularından biri olan Steve Wozniak, bu kez Galaxy Nexus konusundaki hamlesiyle dikkat çekti. Twitter’ında bir mağazada gördüğü Galaxy Nexus’u incelediğini söyleyen Woz, Google merkezine davet edilmiş. Google, henüz ABD’de satışa sunulmayan Galaxy Nexus’lardan birini Wozniak’a hediye etmiş.

[

****](http://www.scroll.com.tr/57741/iphone-4se-galaxy-nexus-darbesi/)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön