İş görüşmesi öncesi yenmesi gerekenler

İş görüşmesi öncesi şişkinliği azaltan besinleri yemek gerekiyor.

İş görüşmesi öncesi yenmesi gerekenler

İş hayatına başlamak veya yeni bir iş alanında yer almak için görüşmeye gitmeden önceki 24 saat tükettiğiniz besinler önemlidir. Kahvaltı öğününden itibaren yaptığınız besin değişiklikleri ile iş görüşmesindeki konsantrasyonunuz ve motivasyonunuz artacaktır. Tükettiğiniz her besinin vücudunuzda yaratacağı olumlu, olumsuz etkileri vardır. Stresin artması ve sağlıksız besin seçimleri hazımsızlık ve şişkinlik hissetmenize neden olur.

İş görüşmesi öncesinde bağırsak hareketlerinizin sağlıklı çalışması ve ödem yaşamamanız için bazı besinler size yardımcı olur.


chobani-yogurt 0

YOĞURT

Fermente bir besin olan yoğurt bağırsaklardaki sağlıklı bakteri sayısını artırarak karın şişkinliğini ve ödemi azaltır. Kahvaltıda veya ana öğünde 1 su bardağı yoğurt tüketebilirsiniz.


bananas
**

**

**MUZ

**

Potasyum minerali açısından zengin bir meyve olarak sodyum minerali seviyesini dengeler. Ara öğünde 1 porsiyon tüketebilirisiniz.


image4

MAYDANOZ

C vitamininden ve potasyum mineralinden zengin olduğu için şişkinliği ve ödemi azaltır. Kahvaltıda ve salatalar da ¼ demet tüketebilirsiniz.


sahurda-yenmesi-gereken-bes

YULAF

Posa (lif) miktarının yüksek olması nedeni ile bağırsak hareketlerini düzenler ve şişkinliği azaltır. Kahvaltıda ve ara öğünde yoğurtla birlikte 2 yemek kaşığı tüketebilirsiniz.


yerba mate herbal tea

MATE

Bitki olan mate vücuttaki fazla ödemin atılmasına yardımcı olur. Görüşme saatinden 1birsaat önce 1 fincan kaynamış suya 1 avuç atıp 4-5 dakika demledikten sonra çubuk tarçınla birlikte tüketebilirsiniz.


organic-dried-figs1

KURU İNCİR

Posa oranı yüksek olduğu için bağırsak hareketlerini düzenler ve şişkinliği azaltır. Ara öğünde 2-3 adet tüketebilirsiniz.


water-bottle

SU

Vücuttaki ödemi azaltan en sağlıklı içecektir. Görüşme gününden bir gün önce yeterli su tüketmeniz şişkinlik hissetmenizi azaltır. İçtiğiniz suların içine 1 dilim limon eklemeniz kan dolaşımınızı dengeler.


kahvalti

İş görüşmesi öncesi sağlıklı besin seçimlerinizin kahvaltıdan itibaren başlaması gerekir. Kendinizi iyi hissederek ödem, şişkinlik, halsizlik ve yorgunluk hissetmeden, motivasyonunuz yüksek bir şekilde görüşme yapmanız için beslenme programınızı sağlıklı ve dengeli oluşturmalısınız. Fazla kafein içeren içecekleri (filtre kahve, yeşil çay gibi) tercih etmemeli ve tuz tüketmemelisiniz.

Yazan: Uzman Diyetisyen Tuğçe Altan Bahçe

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
ben her iş görüşmesine sağlıklı olduğu için 8-10 diş sarımsak ve 1 baş soğan yiyerek giderim ..fakat çok şansızım ki hiç iş başı yapamadım.4 yıldır iş arar dururum.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler