HABER

İş kurmanın püf noktalarını öğrendiler

İş kurmanın püf noktalarını öğrendiler

YALOVA (İHA) - Yalova Sanayi ve Ticaret Odası (YTSO) tarafından düzenlenen genel girişimcilik kursuna gençler büyük ilgi gösterdi.

YTSO Sinerji Odağı tarafından organize edilen ve 27 Şubat-03 Mart 2006 tarihleri arasında sürecek kursun ilk gününe başta üniversiteli gençler olmak üzere ev hanımları da katıldı. Ücretsiz olarak verilen kursta kursiyerlere girişimcilik ve iş kurma süreci, yapılabilirlik araştırması, iş planı ve pazarlama planlaması konularında eğitim verilecek. Devam mecburiyetinin arandığı kursta ilk gün eğitim Zeyneti Bayri Ünal tarafından verildi. İş kurma sürecinin bir işletmenin hayata geçirilmesinin en kritik evrelerinden birisi olduğunu belirten Ünal, iş kurma sürecinde neler yapılması gerektiğini ve kurulan işletmede başarılı olmanın temel kriterlerini anlattı. 30 saat boyunca eğitim görecek olan kursiyerlere ayrıca YTSO tarafından birer sertifika verilecek.

Kurs için büyük talep geldiğini söyleyen YTSO Başkanı Lütfullah Akıncı, "Yalova genç bir müteşebbis potansiyeline sahip. Bu yönde bize gelen talepleri dikkate alarak, böyle bir kurs düzenlemeyi uygun gördük. Bu eğitimi tamamladıktan sonra işletme kurmak isteyenlere KOSGEB kanalıyla 4 bin YTL'ye kadar para desteği verilecek. Ayrıca işletmenin ileriki süreçlerinde de yine benzer maddi destekler verilecek" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler