İşçilerden zabıtalara pompalı tüfekli direniş

Zeytinburnu'nda bir çimento firmasına ait arsada zabıta ile şirket çalışanları arasında arbede çıktı. Arsadaki mahkemelik olan su kanalının kapatılmasını istemeyen işçilerden biri zabıtaya pompalı tüfek doğrulttu. Ardından ortalığın karışmasıyla 10 işçi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, İSKİ ekipleri çimento firmasına ait arsada bulunan ve mahkemelik olan su kanalını kapatmak istedi. Saat 13.00 sıralarında iş makineleri ve zabıta ekipleri eşliğinde arsaya gelen İSKİ yetkilileri, şirket çalışanlarının direnişiyle karşılaştı. Arsadan geçen kanalı kapattırmak istemeyen yaklaşık 20 işçi, önce iş makinelerinin çalışmalarını engellemek istedi, ardından zabıta ekipleriyle kavga etti. Bazı işçiler kepçenin önüne yatmaya çalışırken, bir işçi de pompalı tüfeğini çıkartarak zabıta ekiplerine doğrulttu. Şahsı etkisiz hale getiren polis, elindeki tüfeği aldı. Polisin olaya müdahale etmesiyle ortalık bir anda savaş alanına döndü. Çıkan arbedede yaklaşık 10 işçi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan işçiler polis merkezine götürülürken, olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Çıkan olayların ardından İSKİ'nin kanal kapatma çalışması da ertelendi.
İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler