HABER

"İşin arkasında emperyalist güçler var"

ANKARA (İHA) - Cumhuriyet eski Başsavcısı Vural Savaş, uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden Ankara Üniversitesi Öğretim üyesi Necip Hablemitoğlu'nun Portakal Vadisi'nde bulunan evine geldi.

Çok üzgün olduğu görülen Savaş olayı değerlendirirken duygusal anlar yaşadı. Savaş şunları kaydetti: "Türkiye bir evladını kaybetti. Bu tip insanlara Türkiye'nin ihtiyacı var. Sadece laiklikle mücadele eden bir insan olarak bakarsak meseleye doğru teşhis koyamayız. Hablemitoğlu aynı zamanda anti- emperyalist güçlere karşı mücadele yürüttü. Dış güçlerin uzantıları ile de mücadele yapıyordu. Tetiği çekenler siyasal islamcı olsalar dahi bu işin arkasında emperyalist güçler olduğuna inanıyorum. Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Ahmet Taner Kışlalı'yı vuranların emperyalist devletin ajanları olduğu inancıdayım" dedi. Hablemitoğlu'nun son kitabı 'Kırımda Türk Soykırımı'nı yazarken kendisinin Alman Vakıfları hakkında yazdığı kitabından esinlendiğini kaydeden Savaş, 'Kitap tamalanır tammalanmaz bana hediye edecekti. Kİtap bugün piyasaya çıktı. Malesef hediye etmek kısmet olmadı" dedi.

Öte yandan, Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz ve Ankara Valisi Yahya Gür de Hablemitoğlu'nun evine gelerek başsağlığı ziyaretinde bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön