HABER

İskeçe'de Sünne Camisi'ne saldırı

Batı Trakya;da, İskeçe'deki (Xanthi) Sünne Camisi'ne kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından saldırı düzenlendiği bildirildi.

İskeçe Seçilmiş Müftülüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Pazar gecesi meydana geldiği tahmin edilen olayda, saldırganların attıkları taşlarla caminin ön kısmındaki iki pencerenin camlarını kırarak, kapı ve duvarlarına boya ile Yunanca küfür içeren sloganlar yazdığı bildirildi.

Cami imamının haber vermesi üzerine olay yerine gelen polisin saldırıyla ilgili inceleme yaptığı belirtildi. Bu arada, İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete yayımladığı duyuruda "Sünne Camisi'ne yapılan saldırıyı esefle kınadığını" belirterek, "Bölgemizde yaşayan Müslüman ve Hristiyanlar arasındaki saygıya dayalı barış ve huzuru tehlikeye düşürücü oyunların ve yanlış hesapların düzeltilmesini ve bölgemizdeki insanların sosyal düzenini tehlikeye sokacak politik oyunların durmasını ümit ediyorum. İskeçe Sünne Mahallesi Camii'ne yapılan çirkin saldırıyı esefle kınıyor ve yetkili merciler tarafından suçluların bulunup en kısa zamanda adalete teslim edileceğini ümit ediyorum." dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön