HABER

İsrail BM okulunu vurdu

GAZZE (İHA) - İsrail Güvenlik Güçleri'nin (IDF) Gazze'de Birleşmiş Milletler'e (BM) ait bir okulu vurması sonucu, okul içinde saklanmaya çalışan Filistinli sivillerden 3'ü hayatını kaybetti.

Saldırıdan hemen sonra bölgede dumanlar yükselirken, okul duvarında hasar meydana geldiği ve 3 kişinin öldüğü yerde kan ve elbise parçaları bulunduğu belirtildi. Olay yerinde bulunan bir görgü tanığı, "Bu okula geldik, üst katlara oturduk. Kardeşim geldi, cep telefonundan haber alıyordu, sevinçliydi. Sonra birden 3 kişiye tank ateş etti" şeklinde konuştu.

Salatey bölgesinde oturduğunu söyleyen adam okuldaki tuvaletler çalıştığından dolayı orada bulunduklarını belirtirken, okula sığınan bir öğrenci, "Suyumuz yoktu, bu yüzden buraya geldik, başka nereye gidecektik?" diye konuştu. Çocuklardan birisinin annesi, "Biz başkalarından su dilenmekten yorulduk, çocuklarımız hastaydı, onlara temiz su arıyorduk. Arap ülkeleri bizim için ne yapabilir ki?" ifadelerini kullandı. Saldırı sırasında okulda bulunan siviller okulda kalmaya devam ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön