İsrail hava saldırılarına devam ediyor

İsrail hava saldırılarına devam ediyor

Kudüs (AA)- Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki kara birliklerini çeken İsrail, bölgedeki hava saldırılarına devam ediyor.

İsrail hava kuvvetlerinin sabah erken saatlerde en az 3 füze saldırısı düzenlediği, 1 kişinin öldüğü, yaralılar bulunduğu bildirildi.Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Cebaliye'ye bir saat içinde 3 füze fırlatıldı. Füzelerden biri, Selahaddin caddesi üzerinde bir grup militanı hedef aldı, 3 kişinin yaralandığı haber verildi. Bir diğer füze
saldırısı aynı bölgede bir zift atölyesini hedef aldı. Saldırıda bir kişinin öldüğü, yaralananlar olduğu belirtilirken, diğer saldırı kasabanın kuzeyinde Tel El-Zaatar bölgesinde düzenlendi. Bir evin hedef alındığı saldırıda ölen veya yaralanan olup olmadığı öğrenilemedi.

Cebaliye Belediye Başkanı İsa Dahır, yerel Şahap radyosuna yaptığı açıklamada, askerlerin tanklar ve zırhlı araçlarda mevzi aldığı Cebaliye'nin dış kesimlerinde binlerce ailenin yaşadığını ve buraların tümüyle harap olduğunu anlattı.

Cebaliye Belediye Başkanı, Gazze Şeridi'ndeki diğer belediyelerden yardım istedi, yıkıntıların kaldırılması gerektiğini, yıkıntılar nedeniyle buralara araç ve ambulansların giremediğini aktardı.

Ayrıca askerlerin yerleştiği alanlarda elektrik ve şu şebekesinin de büyük hasar gördüğü kaydedildi.

Askerlerin geri çekildiği alanlarda 3 ceset bulundu. Sabah saatlerinde Filistinli militanlar da İsrail tarafına en az 4 Kassam roketi fırlattı.