HABER

İsrail saldırılarını yoğunlaştırıyor

İsrail saldırılarını yoğunlaştırıyor

Kudüs -(AA) İsrail Savunma Bakanlığının üst düzey yetkilisi Amos Gilad, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını artıracağını söyledi.

Gilad, İsrail askeri radyosuna yaptığı açıklamada, Filistin'den gelen füzeleri engellemek ve Mısır üzerinden yapılan silah kaçakçılığına son vermek amacıyla Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları artıracaklarını kaydetti.

Üst düzey yetkili, "Siyasetimiz açık: Bu atışları ve silah kaçakçılığını önlemek için her türlü çabayı sarf edeceğiz. Güçlenen Hamas, İsrail'in güvenliği için bir tehdittir. Bundan böyle önceliğimiz, terörizmin devam ettirilmesini giderek daha da zorlaştırmaktır" dedi.

Silah kaçakçılığını önlemeye yönelik olarak Mısır sınırının denetimini yeniden ele geçirmek amacıyla Gazze Şeridi'nin güneyinde geniş çaplı bir askeri operasyon düzenlenmesi olasılığının sorulması üzerine Amos Gilad, çok net bir yanıt vermedi ancak Mısırlı yetkililerin silah kaçakçılığıyla mücadele konusunda aldığı sonuçların çok daha iyileştirilebileceğini kaydetti.

Radyo haberinde, İsrail Savunma Bakanı Amir Peretz'in, "İsrail, Gazze Şeridi'nin ikinci bir Lübnan olmasına izin vermeyecek" dediği belirtiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön