İsrail savaş uçakları, Gazze'deki Hamas hedeflerini vuruyor

Son dakika haberine göre İsrail savaş uçakları, Gazze'deki Hamas hedeflerini vuruyor. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze’den Tel Aviv’e yapılan 7 kişinin yaralandığı saldırıya ilişkin, “İsrail buna göz yummayacak, ben buna tolerans göstermeyeceğim. Bu agresif davranışa cevap veriyoruz. Yapmamız gereken her şeyi yapacağız.” dedi.

İsrail savaş uçakları, Gazze'deki Hamas hedeflerini vuruyor

İsrail güçleri abluka altındaki Gazze Şeridi'nden atılan bir roketin bu sabah Tel Aviv'in kuzeyindeki bölgede bir eve düşmesinin ardından Hamas'a ait hedefleri vurmaya başladı.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, "Gazze Şeridi'ndeki Hamas'a ait hedefleri vurmaya başladık." ifadesi kullanıldı, daha fazla ayrıntıya yer verilmedi.

Öte yandan bölgedeki görgü tanıkları, İsrail savaş uçağının Gazze'nin kuzeyinde Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait bir noktayı vurduğunu aktardı.

Bölgede patlama sesleri duyulurken, Gazze'de gergin bekleyiş devam ediyor.

Gazze'den atılan bir roket, bu sabah Tel Aviv'in kuzeyindeki Şaron bölgesinde bir eve düşmüş, evde bulunan 7 kişi yaralanmıştı. Bunun üzerine İsrail ordusu bölgedeki birliklere takviye yaparken, Gazze'ye açılan Kerm Ebu Salim ve Beyt Hanun (Erez) sınır kapıları kapatılmıştı.

20190325_2_35628402_42971017_Web

İsrail makamları kısa süre önce, sınıra yakın bölgelerde yaşayan Yahudi yerleşimcilerden, İsrail ordusunun saldırılarına cevaben Gazze'den yapılması "muhtemel" roket atışlarına karşı yakınlardaki sığınaklara gitmek üzere hazırlıklı olmalarını istemişti.

Artan gerginlik nedeniyle, İsrail'in güneyindeki tren seferleri iptal edilmiş, sığınaklar açılmıştı.

NETANYAHU: YAPMAMIZ GEREKEN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze’den Tel Aviv’e yapılan 7 kişinin yaralandığı saldırıya ilişkin, “İsrail buna göz yummayacak, ben buna tolerans göstermeyeceğim. Bu agresif davranışa cevap veriyoruz. Yapmamız gereken her şeyi yapacağız.” dedi.

HENİYYE'DEN İSRAİL'E 'KIRMIZI ÇİZGİ' UYARISI

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Gazze'ye hava saldırılarına başlayan İsrail'i Filistin'in "kırmızı çizgileri" konusunda uyardı.

Heniyye'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, direniş güçlerinin İsrail'e karşı koyacak güçte olduğu belirtildi.

İsrail'e "kırmızı çizgileri aşmayın" uyarısı yapılan açıklamada, "Filistin meselesi; Kudüs, Batı Şeria ve Gazze cephelerinde ve işgal hapishanelerindeki Filistinli tutuklular bazında kapsamlı bir saldırıya maruz kalıyor. Bu saldırıya birlik içinde ve Arap kardeşlerimizle üst düzey koordinasyon kurarak karşı koymamız gerekiyor." ifadeleri kullanıldı.

İsrail güçleri kısa süre önce abluka altındaki Gazze Şeridi'nde Hamas'a ait hedefleri vurmaya başladı.

Gazze'den atılan bir roket, bu sabah Tel Aviv'in kuzeyindeki Şaron bölgesinde bir eve düşmüş, evde bulunan 7 kişi yaralanmıştı. Bunun üzerine İsrail ordusu bölgedeki birliklere takviye yaparken, Gazze'ye açılan Kerm Ebu Salim ve Beyt Hanun (Erez) sınır kapıları kapatılmıştı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 81 yorum
ŞEREFLİ TÜRK HÜKÜMETİNDEN ASKERİ HAMLE BEKLIYORUZ. Aksi takdirde filistin ve israil söylemlerinde samimi bulmuyorum. Yada Filistinlileri ülkemize getirsin yerse
adamsin israil
@gurhancakir ama sen degilsin...
@arnab adamligi sizin gibi muslimlerden ogrendik kafani yorma, aklin almaz bu isleri
@arnab senin yoruundan su cikar. yani ben adam degilim ama israil adam :)) israilin adaligini kabul ettin yani
iyi de tel avive uzaylılar mı saldırmış? hamasın yaptıkları neden haber olmuyor?
@ragnar129 yazıklar olsun aldığın o nefese
işte saldırmak için önce zemin hazırlanır sonra saldırırsın.senin gibi saflarda bu soruyu sorar ve israili haklı görür
@ragnar129 kendine roket atmadigini nerden biliyosun embesil.
hamas ne yapmış
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler