HABER

İstanbul'a gönüllü itfaiyeciler

İSTANBUL (ANKA) - İstanbul Büyükşehir Belediye İtfaiyesi tarafından başlatılan itfaiye gönüllüleri projesi kapsamında 20 yetişkin ile 20 çocuğun eğitimleri tamamlandı. İsteyen herkese gönüllü itfaiyecilik eğitimi verilen projede eğitimi tamamlananlara sertifika verilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, İstanbul İtfaiyesi'nin "Afetle mücadele eğitimle başlar" düşüncesinden yola çıkarak başlattığı gönüllü itfaiyecilik çerçevesinde afet bilinci kazandırmak amacıyla 5-12 yaş grubu çocuklara da eğitim verildiği bildirildi. İtfaiye okulunda teorik ve pratik olmak üzere iki aşamada eğitim verildiği belirtilen açıklamada, teorik eğitimi oluşturan aşamanın, yangın, kaza ve doğal afetler konularında temel bilgilerden oluştuğu, pratik aşamada ise yangın, kaza ve doğal afet durumlarında doğru hareket tarzlarının uygulamalı olarak anlatıldığı kaydedildi.

Açıklamada, proje kapsamında, 25 Kasım Pazar günü eğitimini tamamlayan 20 yetişkin ile 20 çocuk Bahçelievler'deki Kocasinan İtfaiye Eğitim Merkezinde tatbikat yaptıktan sonra sertifikasını alacak.

Geri Dön