İstanbul’a kaçırdığı kız baldızı çıktı

Esenler Otogarı'nda dün Mardin'den gelen otobüste iner inmez bıçaklı saldırıya uğrayarak öldürülen Hamdullah Ayaydın'ın yanında bulunan ve yaralanan baldızı C.İ.'nin ailesi şoke olduklarını söyledi.

Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde TIR şoförü 25 yaşındaki Hamdullah Ayaydın, 2 yıl önce yine Mardin'in Mazıdağı İlçesi Kocakent Köyü'nde M.İ. ile evlendi. Bu evliliklerinden 1 yaşında bir kızı olan Hamdullah Ayaydın, geçen Cuma akşamı çocuğunu da yanına alarak Kocakent Köyü'ndeki kayınpederi Sabri İ.'nin evini ziyaret etti. Evde gece geç saatlere kadar oturan Hamdullah Ayayadın, daha sonra Kızıltepe'deki evine dönerken araç kullanacağını; çocuğu ile ilgilenmesi, hem de eşine yardımcı olması için baldızı 19 yaşındaki C.'nin de kendisi ile Kızıltepe'ye gelmesini istedi.

Kayınpederinin izin vermesi ile Kızıltepe'ye dönen Hamdullah Ayaydın, evinin önünde 1 yaşındaki kızını eşine bırakarak, baldızı C.İ. ile başka bir yere gitti. Sabah saatlerinde Mazıdağı'ndaki ailesiyle telefonla konuşan Hamdullah Ayaydın'ın eşi M.A, kız kardeşinin de gece Kızıltepe'ye getirildiğini öğrenince, hemen kocasını aradı.

HAMDULLAH AYAYDIN, EŞİNİ DÖVMÜŞ

Görgü tanıklarının iddisına göre eşi ile telefonla tartışan M.A., eve gelen Hamdullah Ayaydın tarafından dövüldü. Kız kardeşini hemen eve göndermesi isteyen M.A.'nın girişimleri sonuç vermeyince, Hamdullah Ayaydın, baldızını alarak kaçmaya çalıştı. Kendisine engel olmak isteyen eşi M.A.'yı hastanelik eden Hamdullah Ayaydın, Kızıltepe'den önce Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'ne, buradan da otobüsle İstanbul'a gitti.

Olayı duyan ailelerin ise, İstanbul'daki yakınlarını arayarak durumu bildirirken, Esenler'de otobüsten inen Hamdullah Ayaydın ve baldızının bıçaklı saldırıya uğradığı belirtildi. Kardeşi C.İ.'yi kaçıran eşinin dövmesi sonucu yaralanan M.A'nın ise, Kızıltepe Devlet Hastanesinde tedaviden sonra taburcu edildiği belirtildi.

"KIZIMI KANDIRIP KAÇIRMIŞ"

Hamdullah Ayaydın'ın kayınpederi Sabri İ., damadının kızını kaçırdığını bu nedenle bunu engellemeye çalışan kızını döverek hastanelik ettiğini söyledi. Sabri İ., damadının Cuma gecesi torunu ile evlerine geldiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Evde gece geç saatlere kadar oturup sohbet ettik. Daha sonra Kızıltepe'ye döneceği için araç kullanırken torunum ile ilgilenmesi ve Kızıltepe'de ablasına yardım etmesi için baldızı C.İ.'nin de kendisi ile gelmesini istedi. Biz de bir sorun görmediğimiz için kabul ettik. Ancak, sonra öğrendik ki küçük kızımı eve götürmemiş ve başka yere götürmüş. Kızımı kandırarak ona sahip olmuş ve kaçırmış. Bunu engellemeye çalışan eşini ise darp ederek yaralamış. Biz de olayı duyar duymaz kızımın kaçırıldığı konusunda gidip Jandarmaya şikayette bulunduk."

Medyada konu ile ilgili yer alan ve bütün bölge insanını rencide eden haberlerin yer almasını doğru olmadığını ifade een Sabri İ., şöyle devam etti:

"Ben kızımın kandırılarak ve kaçırıldığını biliyorum. Ama gazete ve televizyonlarda çıkan ve birbirlerine aşık oldukları yönündeki haberleri bilmiyorum. Kimin saldırıyı gerçekleştirdiğini de bilmiyorum. Ben kızımın ifadesini vermesini bekliyorum. Bakalım olay nasıl olmuş, kendisi anlatacaktır."

TAZİYE KURMAYACAKMIŞ

Baldızı C.İ. ile birlikte İstanbul'a kaçarken Esenler Otogarı'nda uğradığı bıçaklı saldırıda ölen Hamdullah Ayaydın'n Mardin'in Kızıltepe İlçesi'ndeki ailesinin, bu olaydan sonra cenazeyi Kızıltepe'ye istemediklerini ve taziye kabul etmeyeceklerini yakınlarına söyledikleri belirtildi. Ayaydın ailesinin, medyaya konuşmak istemedikleri ve baldızını kaçırdığı gerekçesiyle öldürülen Hamdullah'ın cenazesinin dayılarının bulunduğu Diyarbakır'da defnedilebileceği kaydedildi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 76 yorum
BİZ ARTIK BARBAR DİYEREK İNSANLARI ELEŞTİRİYORKEN...YAPILAN PİSLİKLERE KUCAK AÇAR OLDUK...BU KÖPEK GEBERMİŞŞ..EVLİ VE BALDIZINA GÖZ DİKİYOR...BU KÖPEKLERİN AŞKINA BENZEMİŞŞŞ...,,,,SOKAKTA KÖPEKLERİN AŞKINI İSTER OLDU BU MİLLET...UYANIN ARTIKKK...AHLAKİ DEĞERLERE SAHİP ÇIKIN...BU KÖPEK CHP NİN EN BÜYÜK PROJESİDİR....SONER YALÇIN KÖPEĞİNİN DEDİKLERİ UĞUR DÜNDARIN ALKIŞLADIĞI MEDYADA.....BUNA KÖPEKLERİN YAPTIĞI YAKIŞIR....AYDINLIK BUYSA KÖPEKLERİN KIÇI AÇIK SOKAKTA HER GÖRDÜĞÜ ERKEK KÖPEKLE ......O HALDE DÜNYANIN EN AYDIN CANLISI KÖPEKLER...
chp den yaran var heralde :)
BUNU DA CHP YE BAĞLMIŞIN YA HELAL OLSUN.CHP EN SON 1978 YILINDA İKTİDAR OLDU O DA MSP İLE.. 35 YILDIR BU MEMLEKETİN YÖNETİMİNDE BULUNMAMIŞTIR. 35 YILIN 12 YILI AKP İKTİDARIDIR ÖNCEKİLERDE AKP ESKİLERİNİN. BU MİLLETE KÖPEKLEŞTİLER DİYECEKSEN BUNUN KİMİN ESERİ OLDUĞUNU BİRDAHA DÜŞÜN.VE ŞUNDAN EMİNİM Kİ KÖPEKLERİN CİNSEL YAŞANTILARI SEN VE SENİN AİLENDEN DAHA DÜZEYLİDİR.
Bu gibi olaylarda siyaseti karistirmanin bir anlami olmadığını düşünüyorum chp ile ne ilgisi var bu olayin.
EŞEĞİN BİRİ OLAYI CHP YE BAĞLAMIŞ... Kaynak: http://www.mynet.com/haber/yasam/share-1686692-1?utm_medium=copy
bi doktora görün iyi değilsin sen..veteriner hekim tavsiyesi....
bu toplumda sibel üresin gibileri 1 erkek 4 kadın alabilir diyebiliyorsa ve mükafatlanıyorsa din görevlilerinin çalıyorlar ama çalışıyorlaar diye toplumu ikna etmeye çabalıyorsa ve hökümeti savunuyorsa , gürcistan yahudisi TÜRKLÜĞÜ ayakları altına alıyorsa ,pkk doğu bizim batıyı ortak kullanalım diyorsa ,TÜRK toplumu afyon yutmuşsa, baldız baldan tatlıysa,mario gödze,hamdullah ne yapsın
BÖYLE BİR TOPLUMLA A.K.P. DAHA ÇOK BEKLER A.B.YE GİRMEYİ
AKP NİN AB YE GİRME GİBİ BİR DERDİ YOK AKP TÜRK TOPLUMUNA GİRİYOR HA BİRE...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler