HABER

İstanbul'da kar yağışı etkili

İstanbul'da gece boyunca da etkisini sürdüren kar yağışı, günlük hayatı olumsuz etkiliyor. İstanbul Valiliği Afet Yönetim Merkezi'nden alınan bilgiye göre,
kar yağışı ve tipi nedeniyle Çatalca-Saray yolunun İhsaniye-Binkılıç arasındaki bölümü zaman zaman trafiğe kapanıyor.

Trafiğe kapatılan TEM Otoyolu'nun Hadımköy-Silivri arasındaki bölümünde ise ulaşım D-100 Karayolu'ndan sağlanıyor. Ekipler, ana arterler, köprüler ve kavşaklarda kar birikmesini önlemek için tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bu arada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı ekiplerince sokaklarda yaşayan ve donma riski olan 9'u kadın 161 kişi, sokaklardan toplanarak Alibeyköy Tevfik Aydeniz Spor Salonu'na yerleştirildi.

Öte yandan, Kuştepe'de 35 yaşlarındaki bir kişi, sokakta ölü bulundu. Soğuktan donarak öldüğü sanılan bu kişinin cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş'nin (İDO) sabah saatlerindeki bazı seferleri, hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi. İDO'dan yapılan açıklamada, saat 06.00'daki Avşa-Marmara-Erdek arabalı vapur, saat 07.00'deki Yenikapı-Bandırma ve Pendik-Yalova hızlı feribot, saat 07.30'daki Mudanya-Armutlu-Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü ile saat 06.45'teki Kartal-Yalova deniz otobüsü seferlerinin iptal edildiği belirtildi.

Açıklamada, Yenikapı-Yalova hızlı feribot, Harem-Sirkeci ve Eskihisar-Topçular arabalı vapur ile deniz otobüsleri iç hatlar ve şehir hatları seferlerinde ise herhangi bir aksama ya da iptal olmadığı bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler