İstanbul'da trafik durumu

FSM, Boğaziçi Köprüsü, Mahmutbey ve Çamlıca gişelerindeki elektronik geçiş sistemlerini yeniden düzenlemek için 16 Aralık’ta başlayan çalışma her iki köprüde de trafiği tam anlamıyla kilitliyor.

İstanbul'da trafik durumu

Eğer İstanbul'da yağmur veya kar yağışı olursa çalışmalar 10 ila 15 gün arasında uzayacak.

Özellikle son günlerde trafik yoğunluğu iyiden iyiye artarken akşam saatlerinde Mahmutbey gişelerden FSM köprüsüne ulaşmak 2.5 saati bulmaya başladı. Benzer şekilde Boğaziçi Köprüsü trafiği de Haliç Köprüsü’nden itibaren etkili oluyor ve araçlar adım adım ilerleyebiliyor.

Trafikte saatlerini bekleyerek geçiren sürücüler ise bu duruma isyan ediyor. Ancak sürücüler bir hafta daha bu çıldırtan trafiğe katlanmak zorunda. Çünkü gişelerde yapılacak çalışma 31 Ocak saat 06.00'ya kadar devam edecek.

Yoğun trafik sadece akşam saatlerinde değil gündüz saatlerinde de etkisini hissettiriyor. Saat 15.40 itibariyle İBB'nin yoğunluk haritasına bakıldığında Gaziosmanpaşa sapağında başlayan yoğunluğun FSM köprüsüne çok yakın bir noktaya kadar devam ettiği görülüyor.

GİŞELERDE NE YAPILIYOR

Gişelerde devam eden düzenleme çalışmaları, OGS ve HGS etiketli araçların gişe alanlarında şerit seçimine gerek kalmaksızın aynı yolu kullanmalarına imkan sağlayacak. Yani gişeler artık HGS ve OGS diye ayrılmayacak, isteyen istediği gişeyi kullanabilecek. Böylece trafiğin daha hızlı akmasının sağlanması hedefleniyor.

"YAĞMUR YAĞARSA, ÇALIŞMA 15 GÜN UZAYABİLİR"

İstanbulluya üzücü haber. Havaların kuraklığı nedeniyle barajlarda su seviyesinin düşmesine üzülen İstanbullu'nun yağış sevinci kısa sürecek.Yağmur ya da kar yağarsa, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde süren serbest geçiş sistemi kuruluş çalışması, 10 ila 15 gün uzayacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nün İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde serbest geçiş sistemi kurulması için 16 Aralık'ta başlayan ve 30 Ocak'ta sona ereceği duyurulan çalışmanın, hava koşullarına bağlı olarak uzayabileceği öğrenildi.

Karayolları, FSM Köprüsünün Avrupa'dan Anadolu'ya doğrudan geçişini sağlayacak 'otomatik kart okuyucu' sistemini baş üstünden yukarıya kurmaya çalışıyor. Çalışmaların hava şartlarına bağlı olarak 10 ila 15 gün uzayabileceğine dikkat çekilirken, bu çalışma bitip, bir süre test edildikten sonra köprüdeki gişeler tamamen kalkacak.

Bahar başında gişelerin yıkılmasıyla köprüden tek kalemde geçiş mümkün hale gelecek.

SIRADA BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ VAR...

Ardından aynı çalışma Boğaziçi Köprüsü'nde başlayacak.

[

**](http://www.mynet.com/haber/)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler